Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


OBRAZOVÉ REPORTÁŽE - Archiv

Fotoreportáž z otevření výstavy "Witold Skulicz. Grafika nade wszystko"..

 

 

Dalarnas Museum, Stigaregatan 2, Falun / Švédsko
19. 10. – 17. 11. 2013

Monografická výstava Witolda Skulicze byla zahajovací výstavou Mezinárodního trienále grafiky Krakov - Falun 2013...

03.12.2013


"OSTEN" - reportážní fotografie

 

 

Uvádíme reportážní fotografie Josefa Spurného ze včerejšího zahájení výstavy "OSTEN - Awarded Artists"...

21.08.2013


Judita na Kampě - obrazová reportáž

 


Gustav Klimt, Judita (detail), 1904, olej; © GVUO
 

Muzeum Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1

Obnovený provoz zahájilo muzeum výstavou tří umělců - Gustava Klimta, Alfonse Muchy a Františka Kupky.  Do 22. září mohou návštěvníci poprvé spatřit všechna díla slavného představitele vídeňské secese Gustava Klimta, která se nacházejí v českých a moravských sbírkách...více - www.novinky.cz
Fotografická reportáž Josefa Spurného...

02.07.2013


MALICH - derniéra

 

  Reportážní fotografie Josefa Spurného z derniéry výstavy Karla Malicha v Jízdárně Pražského hradu...

09.05.2013


Reportážní fotografie z vernisáže Grafiky roku 2012

 

21.02.2013


Poroty Grafiky roku 2012 a Ceny Vl. Boudníka

 

  Reportážní fotografie ze zasedání poroty 18. roč. Ceny Vladimíra Boudníka (obr.) a 19. roč. Grafiky roku 2012...

 

14.03.2013


Vyhlášení CENY VLADIMÍRA BOUDNÍKA

 

  Na vernisáži v Clam-Gallasově paláci dne 18. 2. 2013 vyhlásil primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda laureáta XVIII. Ceny Vladimíra Boudníka pro rok 2012 - Oldřicha Kulhánka in memoriam. Cenu převzala z rukou pražského primátora manželka Jana Kulhánková...více:

14.03.2013


11. AUKČNÍ SALON VÝTVARNÍKŮ

 

 

Karolinum, Ovocný trh 3-5, Praha 1
21. listopadu 2012

Včera byla zahájena výstava Nadace Charty 77 - Konto BARIÉRY. Uvádíme reportážní fotografie z vernisáže...

21.11.2012


Reportážní fotografie - PRINT OF THE YEAR, THE VLADIMÍR BOUDNÍK PRIZE, Pražský dům, Brusel

 

06.06.2012


Reportáže ze zahájení Grafiky roku 2011 a Ceny Vl. Boudníka

 

  Primátor HMP Bohuslav Svoboda vyhlašuje 17. Laureáta Ceny Vladimíra Boudníka - profesora Jiřího Lindovského


praha.eu
česká televize
metropol

29.03.2012


Josefa Spurného reportáže

 

  "Posílám pár záběrů z vernisáže Michal Singer - Circus minimus z Galerie Smečky. Může jen litovat ten, kdo na ní nebyl přítomen, protože Mistrův barevný svět vyzývá k nekonečnému sladkému bloudění. Na pečlivě připravené vernisáži nechybělo ani překvapení ve formě tomboly o obraz z Mistrovy dílny. Po slosování se všichni přítomní shodli na tom, že Štěstěna měla opět šťastnou ruku - obraz vyhrál mladý sběratel Singrových děl. Zdraví Josef Spurný"

24.03.2011


Josefa Spurného vernisáže

 

  "Skupinová výstava v Galerii Dolmen. Srandy kopec!
Zdraví Josef Spurný
"

17.03.2011


Josefa Spurného vernisáže

 

  "Posílám fotodokumenty z vernisáže Figurama II z NTK v Dejvicích. Výstava v nové knihovně areálu vysokých škol je zajímavá už jen pro porovnání pohledu jednotlivých uměleckých institucí na stejné téma. Jinak jsem si ale připadal jako na školním výletě, zahajovací projevy byly údajně v jiné budově na jiné výstavě a samotné otevření galerie bylo o hodinu posunuto, což vyvolalo tvůrčí apatii mezi návštěvníky. Zdraví Josef Spurný"

10.03.2011


Josefa Spurného vernisáže

 

  "Posílám reportáž z průběhu vernisáže Designéři roku 2010 / Ceny Czech Grand Design 2010 z galerie Rudolfinum. Pro ty, kteří litují, že nebyli letos vyznamenáni, mám návod, jak příští rok zvítězit. Stačí pro inspiraci vypít láhev stimulačního nápoje, který se jako hlavní cena rozdával a nápady se jenom pohrnou.
Zdraví Josef Spurný"

03.03.2011


Josefa Spurného vernisáže

 

  "Posílám Vám záběry ze včerejší tiskovky a vernisáže výstavy Mutující medium z Rudolfina. Hned v úvodu tiskovky se o dobrou náladu (hlavně pořadatelů) postaral nový generální partner Galerie s předáním zajímavého šeku. My, fotografové a novináři jsme se shodli na tom, že takovéto akce by měli být povinné na každé vernisáži, namátkou vybírám např. na vernisáži Grafika roku 2010. Dopolední prohlídka s kurátorem Pavlem Vančátem a vystavujícími fotografy byla zajímavá. Zdraví Josef Spurný"

10.02.2011


Zasedání porot 17. roč. soutěže Grafika roku 2010 na Staroměstské radnici 15. prosince. Kat. A

 

  V Kategorii A velkých formátů uděluje cenu společnost Pražská plynárenská, a.s. Je honorována částkou 10 000,- Kč.
"Posílám fotonáhledy z nejdůležitější prosincové akce v Evropské unii. Odborná porota, složená z nejvýznamnějších kunsthistoriků, pedagogů a umělců vybírala ty nejkrásnější grafiky pro lednovou výstavu Grafika roku 2010. Byla to ukázka vzorně demokratického způsobu výběru, ve sporných případech se veřejně hlasovalo a vítězné práce v jednotlivých kategoriích byly zvoleny hlasovacími lístky. Tento způsob výběru může být vzorem pro celou naši politickou scénu. Zdraví Josef Spurný"

08.01.2011


Kategorie C - studentské práce

 

  Cenu uděluje starosta Městské části Praha 1 a honoruje částkou 10 000,- Kč...

07.01.2011


Kategorie D - autorské knihy

 

  Cena časopisu Grapheion je honorována částkou 
10 000,- Kč... 

07.01.2011


Velká porota rozhoduje

 

  Velká porota, kterou tvoří souhrn všech komisí, rozhoduje o speciálních cenách za grafické techniky. Ceny ve výši 10 000,- Kč uděluje Nadace český fond umění, spol. Metrostav a.s. a Eurovia CS, a.s...

07.01.2011


Kategorie B - malé formáty

 

  Cenu v kategorii malých formátů do rozměru A4 uděluje společnost Chemia System Geo, s.r.o. a je honorována částkou 5 000,- Kč...

07.01.2011


Zasedání poroty 16. Ceny Vl. Boudníka 2010

 

 

...které se konalo 17. prosince 2010 v Radničním klubu na Staroměstské radnici v Praze...

07.01.2011


Josefa Spurného vernisáže

 

  "Posílám fotosoubor z tiskovky a vernisáže Do světa - Malebná cesta Josefa Lady v Galerii Smečky. Pořadatelé opět uspořádali vernisáž na samé hranici dokonalosti, nejen že pozvali lidový dětský soubor, ale přiobjednali kvůli ladovské atmosféře i sněhovou nadílku. Většinu exponátů zapůjčil Mistrův vnuk, který byl i rádcem vystavovatelům.
Zdraví Josef Spurný"

09.12.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  Předkládám záběry z dopolední tiskové konference při příležitosti zahájení výstavy Karla Škréty ve Valdštejnské jízdárně. Barokní osvětlení obrazů jakoby přecházelo i mezi návštěvníky do sálu, některé postavy, včetně důležitých osob konference, se naopak utápějí ve tmě...
Zdraví Josef Spurný
"

25.11.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  "Posílám fotodokumentaci ze včerejší vernisáže výstavy Královský sňatek - Eliška Přemyslovna a Jan Lucemburský - 1310 v Domě U Kamenného zvonu. Záštitu nad výstavou převzali primátor Pavel Bém a primátor města Lucemburk Paul Helminger, dále velvyslanec Lucemburského velkovévodství v ČR J. E. pan Jean Faltz a Jeho Eminence kardinál Miroslav Vlk, emeritní arcibiskup pražský.Zvláštností vernisáže byla první část koncertu středověké hudby, kdy umělci hráli skryti za výše uvedené osobnosti, takže je bylo pouze slyšet. Zdraví Josef Spurný"

11.11.2010


Reportáže Josefa Spurného

 

Z výstavy Kateřiny Černé, Jaroslavy Pešicové, Václava Boštíka, Petra Maliny


Posílám obrazové zpravodajství z vernisáže Kateřiny Černé. Vernisáž byla pečlivě připravena, nechyběl křest monografie, zajímavé projevy, koncert pianisty s živým mikrofonistou a jako zvláštní efekt pád servírky s tácem plných skleniček v přízemí... 

28.10.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  Dovoluji si předložit deset dekadentních snímků z vernisáže Decadence Now v Galerii Rudolfinum. Množství návštěvníků při vernisáži dává tušit, že se jedná o poněkud nezvyklou podívanou, která bude mít až do konce roku jistě hojnou návštěvnost. Pro dodržení stylu výstavy navrhuji pozměnit pravidla pro návštěvníky: rodiče by zde měli mít přístup pouze v doprovodu svých dětí. Hezký víkend přeje Josef Spurný"

14.10.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  Zasílám Vám dokumentaci ze včerejší vernisáže výstavy Michala Bauera - DOTEKY v Galerii Dolmen. Hvězdou večera byl ovšem řečník - kurátor, který opravdu vyčerpávajícím (i pro návštěvníky) způsobem rozebral Mistrovo dílo, nevynechal jediný důležitý umělecký aspekt a nás, návštěvníky, upozornil, že pokud abstraktnímu umění nerozumíme, je to jen naše chyba. Ovšem že za tak komplexní přehled sklidil bouřlivý potlesk.
Hezký víkend přeje Josef Spurný "

30.09.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  Posílám fotodokumentaci z vernisáže v Poštovním muzeu. Tato výstava se jmenuje Užitá grafika ve službách pošty-ozdobné telegrafní blankety I. republiky, ale ukazuje mnohem více. Jsou zde představeny i nepřijaté návrhy ze soutěže z roku 1933, korespondence s výtvarníky návrhů, je zde vystavena celá nabídka ozdobných telegramů až do doby zrušení této poštovní služby.
Zdraví Josef Spurný"

16.09.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

02.09.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

 

„Posílám obrázky z vernisáže Aleš Veselý - disproporce dimenzí - fragmenty záznamů v Galerii Smečky.
Zdraví Josef Spurný "

05.07.2010


DIPLOMANTI AVU DVATISÍCE DESET - reportáž J. Spurného ze zahájení

 

  Ještě posílám druhou slíbenou vernisáž. Pokud by chtěl někdo vidět, jak vypadá krize na vlastní oči, může jen litovat své nepřítomnosti na vernisáži Diplomanti AVU dnes večer. Uviděl by krizi: výběru kšand do kalhot, vtipného a krátkého projevu, nápadů, při nichž vám nepoklesne čelist hned u vchodu, hudby, občerstvení atd....
Dobrou noc přeje Josef Spurný"

22.06.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  „Pokud chcete navštívit výstavu, kde umění nezklame a je světové, neváhejte navštívit výstavu Adolfa Borna v Poštovním muzeu. Jsou zde vystaveny nejen návrhy známek, které získaly mnohé ocenění, ale i grafické listy z počátku Mistrovy tvorby. Je na každém návštěvníkovi, aby posoudil, do jaké míry se podařilo výtvarné návrhy známek převést do miniaturní podoby.
Zdraví Josef Spurný"

22.06.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  „Posílám záběry z včerejší vernisáže Jarmila Králová - Můj vnitřní vesmír aneb 10 let tvorby v Galerii PRE v Praze 10. Při vernisáži jsem nevycházel z údivu, a to nejen nad vystavovanými obrazy, ale i nad virtuozní improvizací houslového Mistra Svěceného. Chvílemi přestával hrát smyčcem a pouze brnkal nebo bubnoval na housle.
Zdraví Josef Spurný"

08.06.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  Posílám záběry z vernisáže v Hradci Královém. Jmenuje se 29. Žeň českého a slovenského exlibris a pořádá ji Farmaceutická fakulta UK ve dnech 17. 5. až 11. 6. 2010 v Galerii na mostě. Letos se jí účastnilo 60 tvůrců, mezi nimiž jsem nemohl chybět ani já. Obdivuji zápal pořadatelů - neprofesionálních galeristů, kteří již 29 let na koleně dělají celostátní přehlídku, i když ji letos poznamenala krize. Ne umělecká, ale finanční, např. katalog vyšel pouze na cd, což je právě v tomto oboru škoda. Opět se ozvu. Josef Spurný"

25.05.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  „Posílám deset záběrů z vernisáže v Mánesu ART PRAGUE 2010. Úroveň vystavovaných děl opět předčila veškerá očekávání a oceněný mladý umělec neskrýval své dojetí.
S pozdravem Josef Spurný"

11.05.2010


Vernisáže Josefa Spurného

 

 

„Posílám foto ze slavnostní kometované prohlídky výstavy Zdeněk Sklenář v ghmp, konané u příležitosti Mistrových nedožitých 100. narozenin. V děkovných projevech vystoupili i překladatelé, kteří s galeristou Z. Sklenářem spolupracovali na Zpěvech staré Číny, jako dar dostal Z. Sklenář kimono.
Zdraví Josef Spurný"

 

27.04.2010


Josefa Spurného vernisáže

 

  „Zdravím a posílám pár skupinových fotek. Během projevů v Mánesu většina lidí vůbec neposlouchala a jen popíjeli, zvukař zvyšoval sílu aparatury a v hale to bylo jak na nádraží. Richard byl tak rozčílený, že v závěru poděkoval těm pár lidem, kteří poslouchali a ostatním vzkázal, že by je poslal na popraviště. Možná ale byly projevy neúměrně dlouhé.
Na shledanou Josef Spurný"

 

13.04.2010


Josefa Spurného vernisáže...

 

 

...výstavy Zdeňka Sklenáře v Galerii hl. města Prahy

30.03.2010


 
MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
  
ILUSTRÁTOŘI nemají logo,
zato ale mají svůj web
 

 

 
Lithographie - Werkstatt
Eichstätt

 

  REKLAMNÍ PROSTOR


   Kursy počítačové grafiky
    ADOBE CS