Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


FESTIVAL ENTER

 

4. mezinárodní festival umění, vědy
a nových technologií

18. - 25. duben 2009

Více:

 

CIANT - Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie pořádá ve dnech 18. - 25. dubna 2009 již 4. ročník mezinárodního uměleckého bienále ENTER propojujícího vědu, umění a moderní technologie. Paralelně s festivalem se ve dnech 21. - 23. dubna bude konat i mezinárodní konference s názvem Science beyond Fiction: The European Future Technologies Conference (FET09), kterou organizuje Evropská komise jako expertní fórum pro diskuzi o nejnovějších technologiích, jejich možnostech a hranicích jejich využití.

Nosným tématem letošního ročníku festivalu ENTER je adaptace v nejširším slova smyslu přizpůsobivosti novým a často extrémním podmínkám existence a spolupráce v dnešní technologizované době. Organizátoři a s nimi i participující umělci a vědci si budou klást dvě základní otázky: „Je technologie součástí mechanismu adaptace?“; „Pokud ano, jak bude vypadat adaptace v posthumanistické éře?“. Festival návštěvníkům na tyto otázky odpoví prostřednictvím futuristických uměleckých instalací, performancí, přednášek a hudebních představení.

Akce bude současně probíhat hned na pěti místech v Praze: ve výstavních prostorách MeetFactory, v novém centru současného umění DOX, v Galerii CIANT a v projekčním sále Francouzského Institutu. Konference FET09 se uskuteční v hotelu Clarion.


Vydáno: 17.04.2009