Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


ESCHER M. C.: M.C. Escher a jeho magie

 

M. C. Escher a jeho magie

Vydavatel
: Nakladatelství Slovart
Překlad: Irena Ellis
Jazyk: český
Vazba: tvrdá s přebalem
Počet stran: 198
Formát: 26,6 x 31,5 cm
ISBN: 978-80-7391-314-4
Edice: Umenie / Mimo edície
Cena: 29,90 EUR

Nakladatelství Slovart vydalo v českém překladu monografii německého Taschenu M.C. Escher a jeho magie. Listovat obrazovou knihou, proloženou pouze citáty slavného výtvarníka a krátkými kunsthistorickými poznámkami, je úchvatný zážitek.
Nizozemský grafik a kreslíř Maurits Cornelis Escher (1898 - 1972) patří k nejoriginálnějším výtvarníkům 20. století. Do svých slavných děl (patřících doslova mezi kultovní, ožívající často i na nejrůznějším "merchandisingu" od seriózních reprodukcí přes trička až po pokleslé laciné cetky) vkomponoval své specifické vnímání reality, poznamenané mimo jiné zvláštním pohledem na perspektivu.
Další jeho slavná díla na principu, ne nepodobném klasickému hudebnímu minimalismu, pracují s vyplněním prostoru opakujícími se a přitom se mírně měnícími motivy. Přestože však Escherovo dílo bylo až "matematicky" propočteno a jeho autor musel dokonale pracovat se zákony geometrie (zhusta hlavně proto, aby je vlastně popřel), absolutně se z něj nevytratil silný estetický atak. O čemž konec konců svědčí i fakt, že jeho grafiky oslovují kromě dospělých i děti...
iDNES.cz
Více:


Vydáno: 19.02.2010