Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


PREISSIG VOJTĚCH: Karlas Otakar - Typografická písma Vojtěcha Preissiga

 


Otakar Karlas
Typografická písma Vojtěcha Preissiga /The Typefaces of Vojtěch Preissig
/

Vydavatel: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Rok vydání: 2009

Vydána ve dvou samostatných verzích - české a anglické
Překlad: Stuart Hoskins
Kniha je vysazena a vytištěna Preissigovou antikvou v digitální podobě, kterou realizovala 1. střešovická písmolijna v Praze (František Štorm)
Formát a rozsah: 210x325 mm, 32 stran

Publikace je věnována typografickým písmům významného českého grafika, malíře, ilustrátora, typografa a pedagoga Vojtěcha Preissiga. Ve stručném medailonu jsou uvedena základní data o životě a tvorbě Vojtěcha Preissiga. Vlastní text publikace je zaměřen především na ta Preissigova písma, která postupně vznikala v průběhu jeho působení ve Spojených státech amerických. Některá z těchto písem jsou poprvé (od r. 1925) představena ve vysoce kvalitních reprodukcích a na velkorysém formátu. Pozornost je v textu věnována zejména Preissigově antikvě – prvnímu realizovanému původnímu československému typografickému písmu.
Cílem této publikace bylo adekvátní formou uveřejnit unikátní soubor původních písmových návrhů Vojtěcha Preissiga s odborným komentářem autora celého projektu. Publikace je určena nejenom grafickým designérům a studentům tohoto oboru, ale i zájemcům o písmo a typografii z řad širší odborné veřejnosti.


Vydáno: 28.04.2010