Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Vyhlášené soutěže a festivaly - nabídky (www.institutumeni.cz)

 

Soutěž "Vytvořte svůj komiks"
Dům zahraničních služeb vás zve k zapojení se do soutěže "VYTVOŘTE SVŮJ KOMIKS". Hlavním úkolem soutěžících je zpracovat zážitek/zkušenost/vlastní iniciativu/zamyšlení/nápady/reflexe týkající se tématu „Chudoba a sociální vyloučení“ formou komiksu. Zúčastnit se mohou studenti a žáci mateřských, základních, středních a vysokých škol, jako jednotlivci nebo skupiny /neformální skupina, třída, škola apod./
Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 24. 6. 2010 v rámci akce „Najdi se v Evropě". Podrobnosti o akci a výsledky soutěže budou zveřejněny na webových stránkách www.dzs.cz.
Uzávěrka je 28. května 2010.
Více informací:
Kontakt: Magda Gratzlová, Dům zahraničních služeb, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1, magda.gratzlova@naep.cz.


Smoking Minds Videoart: celonoční projekce

Smoking Minds Videoart: celonoční projekce je akce doprovázející/doprovázená výtvarným street art představením. Proto jsou vyzýváni k účasti umělci žánrů videoart, animace a výtvarné performance. Experimenty budou vítány. Pro umělce nejsou žádné vstupní poplatky. Zájemci nechť zašlou své CD/DVD na níže uvedenou adresu. Podporované formáty jsou DVD Pal/Ntsc, MOV, AVI, SWF, je možné poslat i odkaz, pokud jsou práce k vidění on-line.
Promítací noc se všemi otatními akcemi proběhne 22. května 2010.
Uzávěrka přihlášek je 15. května 2010.
Více informací :
Kontakt: Associazione Artistico Culturale Nuvolepiatte, Via Cerasi 15, 60010 Monterado (An), Italy, E: nuvolepiatte@gmail.com.

 
Magdalena: mezinárodní festival kreativní komunikace
Magdalena: mezinárodní festival kreativní komunikace je otevřena všem autorům pod 30 let.

Festival má několik kategorií: tisk, exteriéry (plakáty, billboardy, osvětlení), malé propagační materiály, hudební video (do 10 minut), televizní reklama, webdesign, kreativní média na webu (bannery, hry), experimenty, design časopisů a novin, knižní design, design obalů CD, vizuální identita, typografie a obalový design. Pokud si nejste jistí, jestli je vaše přihláška vhodná, obraťte se na e-mailovou adresu uvedenou níže.
Magdalena se koná 13. až 16. května 2010 ve slovinském Mariboru.
Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2010.
Více informací:
Kontakt: Društvo za vizualne komunikacije Magdalena, Roška 11, 2000 Ljubljana, Maribor, Slovinsko, T: +386 (0)31 337 363, E: info@magdalena.org.

 
Mezinárodní festival videa v Kansku
Mezinárodní festival videa v Kansku je nekonvenční festival, kterého se můžou zúčastnit jak filmový profesionálové, tak amatéři; účast na festivalu je zdarma.

Kansk je malé město na Sibiři, náhodně vybrané organizátory festivalu jako malý umělecký žertík, protože Kansk se v ruštině vyslovuje stejně jako Cannes. Festival je otevřen všem žánrům, je označován za anti-hollywoodský a umělecky místní.
Každý autor se může zůčastnit s libovolným počtem filmů, maximální délka filmu je 30 minut. Všechny filmy musí být přihlášeny do jedné z kategorií festivalu: dokument, fikce, animovaný film, experimentální film, umělecké video a speciální kategorie Fellini. Do speciální kategorie mohou být přihlášeny všechny filmy, v nichž autor pokládá svou představivost za jedinou pravdivou realitu. Přijaty budou pouze filmy vytvořené po 1. lednu 2008.
Uzávěrka přihlášek je 1. června 2010.

Více informací:  
Kontakt: International Kansk Video Festival, post box #35, post office #184, 115184 Moscow, Russia, T: + 7(095)9515404, E: videodom@gmail.com.


Vydáno: 04.05.2010