Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Projekt Karel Škréta

 

Karel Škréta (1610–1674): Doba a dílo

Národní galerie v Praze ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Arcibiskupstvím pražským připravuje výstavu, věnovanou Karlu Škrétovi, která se uskuteční v termínu 26. 11. 2010 – 10. 4. 2011 ve Valdštejnské jízdárně a v Jízdárně Pražského hradu v Praze.

Připravovaná výstava je koncipována jako vůbec nejrozsáhlejší přehlídka tohoto významného umělce, která v Národní galerii proběhne. Vedle prací samotného Škréty představí také díla jeho syna Karla Škréty ml., práce Škrétových žáků a dílenských spolupracovníků, jakož i vybrané ukázky z děl umělců, s nimiž se Karel Škréta setkal během svého pobytu v Německu a v Itálii, případně obrazy, na které navázal a jimiž se nechal inspirovat ve své vlastní tvorbě. Vystavena budou Škrétova díla z Česka, ale také ze zahraničí (z Německa, Rakouska nebo Spojených států). K vidění bude celkově téměř 400 exponátů, převážně maleb, z nichž mnohé budou nově zrestaurované a také dosud neznámé nově objevené práce.

Český stát zakoupil do Národní galerie pro chystanou výstavu i lunetu Karla Škréty za 4,6 milionu korun v aukci v pražském Topičově salonu. Olejomalba nesoucí název Zlický kníže Radslav se pokořuje sv. Václavu patří k nejkvalitnějším z celého Škrétova cyklu a pochází z majetku Jiřího Lobkowicze.

 

Více o projektu - tisková zpráva:        Další vzdělávací aktivity NG:


 


Vydáno: 10.05.2010