Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Rezidenční pobyty a studium - výzvy (www.institutumeni.cz)

Higher Insitutute for Fine Arts (HISK) nabízí studium a výzkum v oblasti vizuálního umění

Belgický HISK hledá zájemce o studium a o výzkumný program v oblasti vizuálního umění založený na praxi. Hlásit se mohou absolventi magisterského studia v oboru umění nebo ti, kteří dosáhli rovnocenné kvalifikace. Výjimky jsou možné.
Vyšší institut umění (HISK) organizuje postgraduální vzdělávání v oblasti audiovizuálního a vizuálního umění, konající se ve Flandrách. Přibližně pětadvaceti mladým umělcům z Belgie i jiných zemí zajistí vlastní ateliér na dobu dvou let včetně vhodného vedení.
Open Studios dává kandidátům příležitost stát tváří v tvář veřejnosti a získat zpětnou vazbu od profesionálů. Kromě toho nabízí publiku možnost nahlédnout do procesu uměleckého vývoje mladé generace umělců, která bude hrát roli ve formování budoucnosti umění.
V HISKu je kladen důraz na individuální praxi s mezinárodním zaměřením. Stěžejní jsou hostující lektoři. Umělci, kurátoři, kritikové i teoretici v pravidelných intervalech navštěvují jednotlivá studia. Časté jsou také návštěvy významných uměleckých akcí a zajištěny jsou přednášky, semináře i workshopy. HISK disponuje technickým vybavením a možností výroby. Díky tomuto jedinečnému konceptu mají účastníci mnoho příležitostí věnovat se kritickému výzkumu týkajícímu se jejich práce, aby mohla být zasazena do širšího uměleckého, kulturního a společenského kontextu.
Po uplynutí dvou let účastníci obdrží certifikát „Laureáta HISKu“. HISK je oficiálně uznáván jako vyšší institut a je financován Vlámskou komunitou – Ministerstvem školství a podporován městem Gent.

Termín odevzdání přihlášek na roky 2011-2012 je 15. června 2010.

Kontakt: Higher Institute for Fine Arts (HISK), Charles de Kerchovelaan 187a, B-9000 Gent, Belgium, T +329 269 6765, F +329 269 6770, E info@hisk.edu    www.hisk.edu

 


Headlands - rezidenční pobyty pro umělce

Rezidenční centrum Headlands nabízí 35 rezidenčních, plně hrazených, pobytů. Kalifornské Headlands získalo mezinárodní věhlas jako místo společné práce a sektávání umělců a umělkyň všech disciplín, kteří hledají nové metody, přístupy a experimentují v oblasti umění.
Délka rezidence se pohybuje od čtyř do deseti týdnů s průměrnou dobou pobytu dva měsíce. V současné době jsou k rezidenci přijímáni umělci a umělkyně ze všech oblastí vizuálního umění, performing arts, hudby, hudební skladby, zvuku, filmu, videa, nových médií, literatury etc. Na rezidenční pobyt se mohou hlásit umělci a umělkyně z celého světa.

Uzávěrka přihlášek je 4. června 2010.
Kontakt: Headlands Center for the Arts, Artists in Residence Program
944 Fort Barry, CA 94965 Sausalito
California, USA
T +415 331 2787 ext 24
support@slideroom.com     www.headlands.org
 

 


Vydáno: 01.06.2010