Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


The Residents / Retrospektiva - prodloužena do 5. 11. 2010!!!

 Galerie Caesar, Olomouc
5. 10. – 29. 10. 2010

The Residents jsou ve své oblasti světově nejdůležitější a nejrespektovanější anonymní hudebně-výtvarné seskupení s přesahy do výtvarného umění, performance, divadla a videoartu, mezi jehož průkopníky jsou řazeni. 

Od počátku sedmdesátých let The Residents, tyto anti-hvězdy, sice žijí na periférii obecného povědomí, ale postupně se stávají nejdůležitějším seskupením a vzorem podobně smýšlejících umělců. Pro The Residents není ani tak důležité co sami dělají, ale jak inspirují a ovlivňují druhé. Celá jejich tvorba je založena na principu tajuplnosti a důsledné anonymitě. The Residents skrývají svou totožnost pod různé masky, nejznámější je maska v podobě oční bulvy. Přesah do divadla je možno ilustrovat nejen užíváním masek, ale také loutek a kostýmů, které používají v rámci svých vystoupení. Na tvorbu The Residents reaguje také řada umělců z oblasti videa. Ve své tvorbě se jim vždy dařilo využívat všechny nové média.

Jejich práce jsou součástí sbírek např. Museum of Modern Art (MoMA) v New Yorku a Los Angeles Museum of Contemporary Art.

Více:   Pozvánka:    Tisková zpráva:


Vydáno: 07.10.2010