Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


CO14 2003-2005 - sborník

 


CO14 / sborník 2003–2005


Redakce:
Jiří Franta, Marek Meduna, Petr Motejzík, Luděk Rathouský, Jiří Ševčík, Lenka Vítková
Korektury: Lenka Vítková, Viola Procházková, Jiří Ševčík
Grafická úprava: Marek Meduna
Překlad: Dan Morgan.
Vydala: Akademie výtvarných umění v Praze, Vědecko-výzkumné pracoviště, 2010

Obsah:

Vladimír Skrepl, Dušan Záhoranský, Jan Kadlec, Milan Salák, Kateřina Šedá, Štěpánka Šimlová, Podebal, Jiří Příhoda, Jan Kotík, M.U.T., Jiří Černický, Display, Zbyněk Baladrán, Ondřej Chrobák, David Kulhánek, Tomáš Svoboda, Kamera skura, Jana a Jiří Ševčíkovi, Ján Mančuška, Michal Pěchouček, František Kowolowski, Petr Lysáček, Guma Guar, Martin Zet, Vít Soukup, Ivan Vosecký, Jan Nálevka, Tomáš Hlavina, Kateřina Vincourová, Jan Šerých, Jan Turner, Milena Dopitová, Krištof Kintera, Alena Kotzmannová, Tomáš Vaněk, Pavel Humhal, Josef Bolf, Petr Písařík, Rafani

 

 Vědecko-výzkumné pracoviště Akademie výtvarných mění v Praze vydává publikaci CO14 2003 - 2005 v rámci řešení výzkumného projektu České umění v období post-socialistické transformace (1980 - 2005).
Publikace zahrnuje přednášky a veřejné prezentace vybraných umělců, uměleckých skupin a iniciativ, kurátorů i kritiků umění. Tříletý cyklus těchto akcí se konal sice na akademické půdě Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, nicméně záměrně mimo zavedené instituce uměleckého provozu.
Publikace obsahuje autorské texty, vybrané kritiky a kurátorské texty, obrazovou dokumentaci i odpovědi na anketu. Textová část je už dnes cenným archivem včetně obhajob diplomních prací, v nichž se často objevuje jedna z prvních formulací vlastního autorského přístupu. Anketa, jejíž otázky byly upravovány důsledně pro každou osobnost umělce, je pak samostatnou součástí publikace. Patří bezpochyby k nejrozsáhlejším projektům tohoto druhu, které byly v oblasti výtvarného umění u nás uskutečněny. Představuje samostatný soubor názorů a postojů reprezentativního vzorku umělců generace 90. let 20. století.

V obrazové části se podařilo vytvořit z autorských dokumentů archiv kolektivních a individuálních výstav, reprodukcí uměleckých děl a prostředí uměleckých ateliérů, který obsahuje velké množství dosud neznámých a nepublikovaných obrazů.

Více:


Vydáno: 15.03.2011