Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


39. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

 

Lidická galerie
1. června - 31. října 2011

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.
Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou v celém světě.

MDVV Lidice je jednokolová soutěž pro děti od 4 do 16 let pro všechny typy škol a organizací, které pracují s dětmi. Od roku 2004 je hlavním pořadatelem Památník Lidice za podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a České komise pro spolupráci s UNESCO.

Vypsané soutěžní kategorie:
Malba, kresba, grafika
Keramika
Fotografie
Kombinovaná technika

Téma letošní mezinárodní výtvarné soutěže:„TADY BYDLÍM, TO JSEM JÁ“ 

Výsledky soutěže:
Z došlého počtu 25 450 exponátů ze 66 zemí v letošním ročníku ocenila porota 1 471 exponátů, včetně 212 medailí. Z posuzovaných prací ze zahraničí v počtu 15 983 bylo uděleno 622 ocenění, z toho 92 medailí (67 individuálních medailí a 25 medailí školám za jejich kolekce). Nejvíce jich získaly děti z Bulharska, Lotyšska, Ruska, Turecka a Ukrajiny.
Více:
 


Vydáno: 30.06.2011