Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Umění a přitažlivost II

 

Galerie Slováckého muzea,Otakarova 103, Uherské Hradiště
8. září - 16. října 2011

Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti již řadu let spolupracuje s podobně zaměřenými školami v Čechách i v zahraničí. Navázala kontakty s příbuznými institucemi například ve Velké Británii, v Belgii, Španělsku na Slovensku nebo v Polsku. Je zajímavé sledovat výsledky vzájemné spolupráce nejen v oblasti výuky a výměny poznatků, pracovních zkušeností, ale i v rovině společných výtvarných projektů a výstav.

Rokem 2004 se začaly datovat užší kontakty s polskou střední uměleckou školou v Bydgoszczi-Państwowy Zespól Szkól Plastycznych. Během sedmi let se uskutečnilo devět společných studentských výtvarných projektů, které byly zakončeny výstavami prací polských a českých studentů. V červnu 2009 však proběhlo v Bydgoszczi v galerii BWA setkání na zcela jiné platformě. Veřejnosti a studentům byly na výstavě Umění a přitažlivost I poprvé prezentovány práce výtvarných pedagogů obou škol.

Výstava Umění a přitažlivost II realizovaná v Galerii Slováckého muzea je přirozeným dokončením záměru prezentovat tvorbu učitelů v obou partnerských městech.


"Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště a Państwowy Zespół Szkół Plastycznych Bydgoszcz. Dvě školy, dva světy, dvě kultury, které se podobně jako protipóly magnetu vzájemně přitahují a inspirují.
Za sedm let spolupráce jsme uskutečnili devět studentských výtvarných projektů, završených výstavami prací českých a polských studentů. Setkání nám pomohla lépe se seznámit se zvyklostmi partnerské země a naučila nás novým metodám práce. Většinu účastníků projektů oslovila vstřícnost a profesionalita jejich kolegů.
V červnu roku 2009 proběhlo v galerii BWA Bydgoszcz setkání na zcela jiné úrovni. Veřejnosti i studentům byly na výstavě Umění a přitažlivost I. poprvé prezentovány práce učitelů obou škol.
Výstava Umění a přitažlivost II., pořádaná nyní v Uherském Hradišti, je přirozeným dokončením našeho záměru prezentovat tvorbu pedagogů v obou partnerských městech a propojit tak společně naše kultury. Přehlídka toho, co vytváříme individuálně ve svých ateliérech, má umožnit poznání různorodých uměleckých pohledů a výrazových prostředků. Skrze umění se setkáváme a hledáme inspiraci pro tvorbu budoucí."

(Z textu Kláry Roche Popelky - kurátorky výstavy)

 
 


Vydáno: 06.09.2011