Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Rezidence - nabídky

 

Hablar en Arte - výzva (rezidence v roce 2012)
Španělská organizace Hablar en Arte vydala výzvu pro kulturní manažery, kurátory, editory a publicisty, mající zájem o rezidenční pobyt.
Termín uzávěrky je 25. 5. 2012.
Více informací


Rezidence ve WIELS (Brusel)
Laboratoř současného umění Wiels vypisuje rezidenci pro vizuálního umělce na rok 2013. Rezidence je na 6 nebo 12 měsíců a je otevřená jak mladým umělcům po dosažení 21 let, tak i zralejším tvůrcům, kteří se rozhodli změnit směřování své kariéry, nikoli ovšem studentům. Vybraní kandidáti musí mít platné vízum až do konce trvání rezidence.
Wiels je významným fenoménem na bruselské scéně současného umění. Představuje svobodný prostor zaměřený na zkoumání možností současného uměleckého jazyka bez ohledu na médium, proto – ačkoli se soustředí především na výtvarné umění – věnuje pozornost i tvůrcům a artefaktům, kteří je prolínají s ostatními uměleckými žánry. Wiels není ani muzeem ani galerií v přísném slova smyslu, spíše platformou, která se zabývá produkcí a propagací současného umění; součástí jejích aktivit jsou i vzdělávací pořady. 
Uzávěrka je 31. května 2012.
Více informací:
 


Středoevropská iniciativa - výzva na rok 2013
Středoevropská iniciativa (CEI) vydala výzvu na rok 2013 v rámci aktivit kooperace (např. semináře, workshopy, kurzy atp.).
Termín uzávěrky je 30. 6. 2012.
Více informací:
Kontakt: E applications.coopfund@cei.int

 


Refab Space: rezidence 2012 v nejstarší britské digi art laboratoři
(ProCulture)
Access Space, nejstarší, nejdéle provozovaná, svobodná digitální umělecká laboratoř otevírá čtyři umělecké rezidence v nově vybudovaném prostoru Refab Space. Jeden rezidenční pobyt proběhne v červenci 2012, tři zbývající od září do prosince 2012. Rezidence je otevřena umělcům/kyním; hackerům/kám; designérům/kám; inženýrům/kám a tvůrčím profesím v oblasti IT technologií. Každý rezidenční pobyt v délce 15 pracovních dní bude podpořen sumou 1 500 GBP, příspěvkem na dopravu, rozpočtem na materiál a dalšími vstupy.
Pro červencovou rezidenci je uzávěrka 16. května 2012 pro podzimní rezidence pak 18. června 2012.
Kontakt
: Jake Harries, Digital Art Programme Manager, ACCESS SPACE, Unit 1, AVEC Building, 3-7 Sidney St, Sheffield, S1 4RG, UK, T +44 (0)114 249 5522, www.access-space.org

 


Vydáno: 07.05.2012