Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


IIIPOIII/3PO3 (Projekt Opole–Olomouc) *

 

Olomouc, 10. 7. - 30. 7. 2012 

Galerie Caesar ve spolupráci s Galerií Sztuki Wspołczesnej v Opole a Galerií G a Galerií Patro připravila výstavní projekt
Opole–Olomouc.

Projekt bude prezentovat široké spektrum uměleckých vyjádření od tradiční malby a grafiky až po instalaci, videoart a performance jako projev různorodosti opolského tvůrčího prostředí. Kurátorkou výstavy a koordinátorkou projektu na polské straně je Anna Potocká, ředitelka Galerie moderního umění (zřízené v roce 1958), spolukurátorkou je mladá opolská umělkyně a historička umění Natalia Krawczyk.

Galerie moderního umění pozvala k projektu Olomouc-Opole-Ołomuniec největší umělecký svaz působící na území opolského regionu – Svaz polských umělců a designérů, který mnoho let úspěšně vedou Tadeusz Waloszczyk a uznávaný opolský umělec a majitel soukromé galerie BP Atelier, Bolesław Polnar. Ve výstavních sálech Galerie moderního umění v Opole, v galerii ZPAP – První patro a galerii BP Atelier budou prezentována díla umělců z Olomouce. Rovněž v Olomouci budou díla opolských umělců vystavena ve třech galeriích – v Galerii Caesar (Magdalena Hlawacz, Marian Solisz, Kamil Augustowski), v Galerii Patro (Boleslaw Polnar, Andrzej Sznejweis a mladá umělecká skupina Kurátorky) a v Galerii G (Aleksandra Janik, Zbigniew Natkaniec a Bartosz Posacki, Paulina Ptaszynska, Michal Misiura s multimediální prezentaci s názvem Botanika).

Více o projektu:

 

 


Vydáno: 04.07.2012