Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Výstavní projekty - výzvy

 

Young Curators Program v pařížském Palais de Tokyo
(Artservis)
Mladí kurátoři i umělci jsou zváni k účasti na Young Curators Program, který je zaměřen na současné umění. Autorům nejlepších výstavních projektů nabídne možnost jejich realizace v prostorách Palais de Tokyo. Návrhy by měly především ukázat originální nápady a tvůrčí myšlení v oblasti výstav a jejich forem.
Uzávěrka přihlášek je 30. září 2012.

Více informací:

Kontakt: Palais de Tokyo, Young Curators, 13 av du président Wilson, F-75116 Paris, Francie, E youngcurators@palaisdetokyo.com

 

Kukačka
(Kukačka)
Vyzýváme zájemce/zájemkyně k účasti na 3. ročníku Kukačky, který se uskuteční v termínu 8. 10.−11. 11. 2012 v Ostravě.
KUKAČKA je ostravská platforma negalerijní prezentace současného umění. Inspirací je jí hnízdní parazitismus kukačky obecné, v jehož intencích se snaží vstupovat do veřejného prostoru města, který si podmaňuje, využívá jej nebo s ním jen prostě koexistuje.

Naší ambicí není stavět na primárně efektních realizacích. Páteří Kukačky by měly být spíše nenápadné vstupy, které invenčním způsobem komunikují se svým okolím. Vzhledem k úzké provázanosti mezi „artefaktem“ a daným místem je na každém z tvůrců, zvolit adekvátní formu i prostor k prezentaci. K tomuto účelu lze využít jak veřejná prostranství, tak i objekty ve správě města či objekty poloprivátní (úřady, výlohy obchodů, vnitrobloky obytných domů atd.).

„Kukaččina vejce“ mohou metamorfovat do podoby instalací, site-specific objektů, video/sound artu, soch, stick artu či jiných výrazových forem. Jediným významným kritériem je skutečnost, aby tyto realizace reflektovaly identitu daného místa.

Vizualizace návrhů společně s Vašimi CV zasílejte nejpozději do 20. 8. 2012.

V případě potřeby doplňujících informací nás neváhejte kontaktovat na E info@kukacka.org.
 
www.kukacka.org


Vydáno: 17.08.2012