Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Sympozium k přípravě BIENÁLE AKVARELU BALTIC BRIDGES

 

E-INFORMACE UNIE VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ ČESKÉ REPUBLIKY
347
 
 

> > > Sympozium věnované přípravě příštího ročníku bienále akvarelu Baltic Bridges: Druskininkai, Litva 24. srpna – 2. září 2013< < <
 
Společný projekt Litevských, Lotyšských a Estonských uměleckých organizací, zaměřený na akvarel, nyní známý pod názvem BALTIC BRIDGES, byl poprvé uskutečněn již v roce 1966. Do dnešní podoby bienále se proměnil v roce 2006;  bienále se třikrát uskutečnilo ve městě  Kaunas (Kovno; 2006, 2008, 2012) a jedenkrát v městě Vilnius (Vilno; 2010). O těchto ročnících se i v angličtině můžete dozvědět více na http://www.balticbridges.lt . V seznamu účastníků lze najít i umělce z naší republiky (akad. mal. Lukáš Bradáček z Prahy, akad. mal. Teodor Buzu z Tábora, Mgr. Renáta Laryszová z Ostravy). Sympozium jako jednu z akcí evropského komité IAA/AIAP jsme představili již v roce 2010 (http://www.uvucr.cz/e_info/e_infouvucr_294.pdf).
 
V letošním roce v době od 24. srpna do 2. září připravili pořadatelé setkání, jehož cílem je získat nové podněty pro přípravu bienále v roce 2014 a pro kulturní výměnu vůbec. Účastníkům je zajištěno ubytování v sanatoriu Dainava, ul. Maironio 22, Druskininkal, celodenní penze, prostor pro tvůrčí práci a papír. Od účastníků je požadováno, aby přivezli dva své akvarely do formátu 100 x 70 cm na výstavu prací účastníků setkání, připravili si prezentaci o své zemi, práci svých kolegů apod., zúčastnili se diskusí týkajících se budoucnosti bienále a setkání s veřejností, přivezli si štětce a barvy a dva akvarely vytvořené během pobytu ponechali pro potřeby organizátorů. Pobyt si zájemci mohou prodloužit podle libosti za poplatek 30 €/osoba/den v klášteře Liškiava.
 
Druskininkai je lázeňské město ležící na řece Nemunas (Němen). Nalézá se blízko hranic s Polskem a Běloruskem v blízkosti největšího litevského národního parku Dzūkija. Název města je odvozen od litevského výrazu pro sůl  (druska); zdejší léčivé minerální prameny obsahuji sodné a draselné soli.
 
Kontakty: Eugenijus Nalevaika, manažer projektu (Litva), + 370 698 01 667, eugenijusn@gmail.com, aqua@balticbridges.lt ; Jãnis Spalviņš, koordinátor projektu (Lotyšsko), + 371 297 277 48, salvinsh@inbox.lv; webová stránka www.balticbridges.lt  
 
 
Zdroj: Jãnis Spalviņš, koordinátor projektu (Lotyšsko), salvinsh@inbox.lv www.uvucr.cz 
 

Vydáno: 09.05.2013