Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Designer Bookbinders International Bookbinding Competition - výsledky

 Designer Bookbinders International Bookbinding Competition 2013

Dne 10. června byly na slavnostním ceremonialu, který se konal v Bodleian knihovně uděleny ceny -  The Sir Paul Getty Bodleian Bookbinding Prize 2013. Tématem druhého ročníku mezinárodní soutěže Designer knižní vazby byl William Shakespeare. Soutěže se zúčastnili umělci z 31 zemí a do soutěže přihlásili velmi kreativní a rozmanitá díla inspirovaná tímto "Velkým bardem". 
 
Za nejlepší zpracování a kreativitu v oblasti současného umění knižní vazby byla udělena 1. cena spojená s peněžní odměnou 10.000 liber Dominiku Riley ze Spojeného království za vazbu knihy, která líčí příběh Pyramus a Thisbe, jež byla vytvořena z hnědé a černé kozinky.  2. cenu s finanční odměnou ve výši 6.000 liber získal Eduardo Giménez ze Španělska za vazbu s názvem To Solid Globe. Vázaná v černé telecí kůži s dřevěným krytem z javoru a nápisem ve tvaru O odkazuje k budově divadla Globe.
V letošním ročníku byla udělena též poprvé zvláštní peněžní cena hodnocená studenty, kterou získal Yuri Nomura z Japonska.

Dále bylo uděleno 25 vítězných cen, které získali autoři z osmi zemí: Velká Británie (11), Německo (3), Argentina (2), Španělsko (2),  USA (2), Kanada, Česká republika a Švýcarsko.


Dominic Riley (UK) - 1. cena
Pyramus and Thisbe, Woodcuts by Chris NurseEduardo Giménez (Spain) - 2. cena
This Solid Globe, by Jane LydburyYuri Nomura (Japan) - Oxford University students' choice
Noh W Shakespear, the Tragedy of Hamlet
Translated into Japanese Classical Music Drama by Ueda Kuniyoshi, Kanze Noh Performers


Vítězové dalších cen:Eliška Čabalová-Hlaváčová (Czech Republic) -Distinguished Winner
Venus and Adonis
Text handwritten by the binder, Slide 4 of 28Další ocenění autoři:
Hannah Brown  (UK); Stephen Conway  (UK); Odette Drapeau  (Canada); Mark Esser  (USA); Juan Antonio Fernández Argenta  (Spain); Keiko Fujii  (Japan); Jenni Grey  (UK); Derek Hood  (UK); Angela James  (UK); George Kirkpatrick  (UK); Trevor Lloyd  (UK); Emily Martin  (USA); Andrea Odametey  (Germany); Nicky Oliver  (UK); Sol Rébora  (Argentina); Claudia Richter  (Germany); Guadalupe Roldán Morales  (Spain); Elisabeth Schneider  (Germany); Eduardo Tarrico  (Argentina); Ann Tout  (UK); Charo Vermenouze  (Spain); Rachel Ward-Sale  (UK); Daniel Wray  (UK); Jan Zimmerlich  (Switzerland)

Tisková zpráva - vítězové:        Více informací:

Soutěžní výstava:
12. června -10. srpna 2013
Proscholium, Bodleian knihovna, Oxford

 


Vydáno: 10.07.2013