Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Sympozium "LIVINGSTONE"

 

    

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, 23. - 27. 6. 2014

Symposion je stále živá antická tradice setkávání v přátelské atmosféře nad daným tématem. Naše "Otiskování velkoformátových kamenů beze stroje - LIVINGSTONE" mělo v popisu práce propojit účastníky pocitem svobodného pohybu v obrazovém poli.
Konkrétněji možnost kresby křídami, tušemi, pastami a písky po kamenech až do rozměru 150 x 190 cm a následné otiskování kreseb na plátno i papír. Naše rozpětí paží nepřesáhne naši výšku. Při kresbě v malém obrazovém poli můžeme mít stále pocit bezpečí, okrajů formátu se můžeme opticky zachytit a nepropadneme do bezčasí za obrazem. Při práci na formátu přesahujícím naše periferní vidění jsme zbaveni zdánlivých jistot a musíme naléhavěji pátrat v sobě po důvodech kresby = existence. Pocit svobody je pak otázkou po směřování siločar našich pohybů a paradoxně tak větší svoboda znamená větší odpovědnost, tedy ochotu odpovídat si na otázky. K tomu je velmi vhodné podávat uměřené dávky veltlínu zeleného a případnou palčivost nezodpověditelných otázek na chvíli odstínit vytím.
Angelo Evelyn - Rotterdam, Bodo Rott - Berlin, Li Portenlaenger - Eichstatt, Michal Tatarkiewicz a Max Skorwider Poznaň, John Humphries - Miami, Mikoláš Axmann - Praha, Bedřich Kocman a Jan Kocman - Plzeň.
(Mikoláš Axmann)


  


Vydáno: 01.07.2014