Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Celebrating Print 2014 - výsledky soutěže

 

Celebrating Print 2014

Porotkyně soutěže Celebrating Print 2014 Eva Nikolova :

QUANTAREX CASH AWARD: KAMILA ŠTANCLOVÁ (Slovensko)

Lepty Kamily Štanclové vyprávějí o fantastických světech, kde všední věci volně proklouzávají, jako ve snu, ze svého tvaru a zase zpět. Až obsesivně vyjadřované světy obývané vznášejícími se biomorfickými formami, zvířaty a lidskými postavami, spoustou papírových sponek, textu a architektury jsou vylíčeny skrze husté lineární struktury, vzory a značky, hromadící se během dlouhé doby, kdy je Štanclová kresbou na kovové matrici vytváří. Tyto komplexní kompozice rostou organicky, jelikož Štanclové tvůrčí grafický proces nezahrnuje přípravné kresby: matrice jí slouží jako diář a jehla na lept jako prostředník pro komické hloubání nad vrtochy lidské existence..."

BBLA CASH AWARD: JANA HUBATKOVÁ (Česká republika)


Bohatě vrstvené barevné litografie Jany Hubatkové vytvářejí pro diváka pocit prožívání krajiny jako účastníka spíše než pozorovatele. Plynulé kontury forem se v jejích autobiografických abstrakcích rozpouštějí a tuhnou, a umísťují člověka dovnitř pulzujícího obrazového prostoru, kde se vlny otisků a stop překrývají v transparentních náplavách barev. Výrazné kaňky, neklidné tahy, kaligrafické klikyháky a jemné čáry se stahují a rozpínají, a slučují se do atmosférického prostoru a světla. Hubatková prostřednictvím kresby znovu prožívá vzpomínky na chvíle, které zažila na konkrétních místech...“

Výstava Celebrating Print 2014, která prezentuje volnou grafickou tvorbu a objekty z papíru 30 umělců z České republiky, Slovenska, Německa a USA, je otevřena do 15. ledna. Více o výstavě:

Nový barevný časopis Celebrating Print 2014, prezentující v anglickém jazyce současnou volnou grafickou tvorbu ve Střední Evropě, s esejema a prezentací vystavujících autorů, včetně speciální dvoustrany výherkyň, je k dispozici na internetu ke koupi v tištěném nebo digitálním formátu.


Fotografie z výstavy:

   

  

Více na FACEBOOKU:


Vydáno: 18.12.2014