Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Grafika roku 2014 - Statutární cena v kategorii C - studentské práce

 

Hodnocení poroty:
Komisi zaujala zjevná monumentalita formy v malém formátu. Zdánlivě vyčerpané téma překonala autorka zcela originální jednoduchou formou a čistotou kresebného projevu. Černobílou barevností a symbolikou světla evokuje harmonii lesa.Lenka Falušiová, Šumavský les, hlubotisk - čárový lept, 25,5 x 20 cm

Lenka Falušiová
N
18.3.1988 ve Vrbnu pod Pradědem. VZ V letech  2008–11 studovala obor Volná grafika u prof. prof. Eduarda Ovčáčka na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě, kde jí byl udělen titul BcA. V letech 2009–10 byla na roční stáži v Ateliéru grafiky u prof. Rafala Strenta na Akademii Sztuk Pieknych, Warszava. Od r. 2012 studuje v ateliéru Grafiky I. u prof. Jiřího Lindovského na Akademii výtvarných umění v Praze.
KV V roce 2013 a 2014 se zúčastnila několika workshopů a sympozií („Grafické symposium Jana Vičara" na Kvildě, Workshop "litografické techniky" vedený Mikolášem Axmannem v Praze, Symposium linorytu na Klenové). V roce 2014 vystavovala na několika společných výstavách ("Stezky Ticha", G Artotéky Opatov, Praha; "European Arts Academies (the circles of art festival)", Katowice, PL; "Spirála krajiny", GAVU Praha; Tři pohledy do krajiny, G Morzin, Vrchlabí). S Její díla jsou ve sbírkách Artotéky Městské knihovny v Praze.
O Obdržela ocenění: 2014 ateliérová cena za celoroční práci (klausura); Grafika roku 2014 Cena v kat. C – studentské.  


 
Statutární cenu ve studentské kat. C předává Lence Falušiové starosta Městské části Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký

 


Vydáno: 19.03.2015