Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


CZ.Komiks.15 - výsledky soutěže


CZ.Komiks.15

3. ročník komiksové soutěže pro studenty pořádá Fakulta multimediálních komunikací UTB ve Zlíně a Rotary klub Brno City  ve spolupráci s Rotary klubem Zvolen, Rotary klubem Angouleme, Galerií Vaňkovka a dalšími partnery.

Ve středu 6. ledna zasedla odborná porota ve složení Tomáš Prokůpek, Lucie Lomová, Barbora Lungová, Richard Vodička a Ján Lastomírský a vybrala z celkem 39 soutěžních prací tři nejlepší z České republiky a tři nejlepší ze Slovenska.
Absolutní vítězkou soutěže se stala Kamila Pokorná, studentka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ze Západočeské univerzity v Plzni s komiksovým příběhem Slyš mě. Plzeňská  fakulta letos úspěšně zabodovala, a to díky dalším umístěním Ester Kuchyňkové na druhém místě (komiks Procházka) a Anny Kucharčíkové na třetím místě (komiks Ecce Homo). Jde o studentky ateliéru Komiks a ilustrace pro děti, který vede doc. Barbara Šalamounová.

Poprvé se letošní soutěž otevřela i studentům ze Slovenska, kteří do soutěže zaslali 23 prací, kdy byli většinově zastoupeni studenti středních škol. Z těsného souboje vyšla vítězně Ema Lavríková z gymnázia ve Spišské Nové Vsi s komiksem Prečo je na svete bieda. Druhé místo patří Broně Markotánové ze Soukromé střední umělecké školy ve Zvolenu za komiksový příběh Stop killing animals a třetí místo Barboře Švábenské z téže školy za komiks
The Cat.

Vítězky obou kategorií pojedou koncem ledna na největší evropský festival komiksu do francouzského města Angouleme, soutěžící na druhém a třetím místě obdrží věcné ceny při zahájení výstavy CZ.KOMIKS.15 v brněnské Galerii Vaňkovka v květnu 2016. Na výstavě budou představeny vítězné a další vybrané soutěžní práce a také kolekce dvou profesionálních výtvarníků z České republiky a Slovenské republiky.


Více: 

        

Festival International de la Bande Dessinée d'Angoulême,
28.-31. ledna 2016
http://www.bdangouleme.com/


 


Vydáno: 27.01.2016