Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


KATERINA KYSELICA: QUIETLY, IN MY MINDBBLA Gallery at Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street, New York
4. dubna - 4. května 2016


Kateřina Kyselica představuje na své autorské výstavě "Tiše, v mé mysli" nová díla na papíře - tzv. mixed media: koláže, lepty a autorské umělecké knihy, u nichž se zabývá zkoumáním jejich forem a struktur. Prezentované práce zahrnují celou řadu monochromatických, geometrických kompozic a koláží vytvořených dotiskem z jedné leptané desky s hustě ručně psaným textem. Její práce ilustrují zájem umělce o kontrolu náhodností během celého procesu tvorby.  

Texty, ručně psané nebo vystřižené z novin a časopisů, se objevují u řady vystavených děl, včetně nedávných koláží s názvem "Etudy" (2015). Tyto malé práce na papíře - tzv. cvičení, jak napovídá název, se soustřeďují na vytváření nepravidelných kompozic z malých čtverců skládaných z reliéfního papíru. V sérii prací s názvem “Fatal Charms" (2014) a autorských knihách "Code Red" (2014) a "American Colonies” (2016), je text zase používán jak kontextově, tak i pro jeho vizuální kvality. Vystavena je dále i řada ručně kolorovaných leptů s názvem "Ten Degrees to Gold” a lepty "Sharpsburg Ln"...
více: 
 
Katerina Kyselica (nar. 1973 v ČR) je vizuální umělkyně, pracující též v oblasti designu, je kurátorkou a redaktorkou časopisu Celebrating Print. Získala BFA na VCU School of the Arts, Virginie a magisterský titul na Univerzitě Karlově v Praze. Její grafiky a práce na papíře, které jsou zastoupeny v soukromých sbírkách, byly vystaveny na skupinových výstavách v New Yorku, Paříži a v České republice, včetně celostátní soutěžní výstavy Grafika roku. "Tiše, v mé mysli" je její druhá samostatná výstava. Žije a pracuje v New Yorku.

Obr.: Katerina Kyselica, Fatal Charms 2 (detail), 2014, collage, oil stick and fiber on canvas, 12 x 9 inches, photograph by the artist.
 

 


Vydáno: 30.03.2016