Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Vyhlášení cen v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2015...

  PNP, Letohrádek Hvězda, Praha 6 - 20. 4. 2016O titul „nej“ se v ceně Nejkrásnější kniha roku 2015 podělilo několik desítek titulů. Památník písemnictví udělil v letošním ročníku 99 cen, porotci vybírali z 202 přihlášených knih. Všechny si zájemci mohou prohlédnout také na výstavě. O vítězích rozhodovala vedle odborníků také Nejkrásnější komise, sestavená konceptuální umělkyní Kateřinou Šedou.

Odborná porota vyhlásila ceny ve 13 kategoriích. Například v kategorii krásné literatury skončila na 1. místě kniha Příliš pozdě zemřít mladých autorů Iva Pospíšila a Vladimíra Juráska. V literatuře pro děti a mládež se porotě nejvíce líbila kniha Žvejkačky autorky Marky Mikové.  

Tradičně se ceny udílejí nakladatelům, Nejkrásnější komise se mohla rozhodnout, zda cenu udělí autorům, výtvarníkům či komukoli z řetězce fungujícího při vzniku knihy.

Vítězové vybraní tradičními komisemi si ze slavnostního podvečera odnesli finanční ocenění nebo diplom. Lidé, jejichž práci ocenili členové Nejkrásnější komise, od porotců dostali různé odměny, například dlouhohrající desku, zavařeninu nebo letadélko ze stavebnice Merkur.

O nejkrásnější knihu mohou hlasovat i návštěvníci výstavy 51+, která v letohrádku Hvězda do 29. května představí všechny přihlášené knihy. Součástí budou i videa z práce všech komisí a porot.


Vítězné knihy v kategorii KatalogyVítězné knihy - kategorie Knihy o výtvarném umění


           
Cena Václava Bělohradského a Rumburakova cena

Foto: Josef Spurný a PNP

 Výsledky soutěže  v Pdf:


Vydáno: 21.04.2016