Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Laureátem Ceny kritiky Grafiky roku 2017 se stal Šimon Brejcha...

 

Odborná komise Grafiky roku 2017 ve složení: PhDr. Hana Larvová (předsedkyně porot), PhDr. Vilma Hubáčková, PhDr. Jiří Machalický, Radek Wohlmuth, Bára Alex Kašparová a Anna Remešová nominovali na letošní Cenu kritiky:

Šimona Brejchu - za grafický list Hledání černých perel (strukturální grafika, linoryt, sítotisk)

Jana Holoubka - za grafický list Industriální

Ivu Krupicovou - za grafický list Malé světy (litografie)

Jana Měřičku - za grafický list CHINA DEAD SEA, Plavecká bazén (serigrafie)

Marka Sibinského - za grafický list The Wall II (serigrafie)


Na dernisáži Grafiky roku dne 23. 3. 2017 byl v Clam-Gallasově paláci slavnostně vyhlášen letošní laureát Ceny kritiky, kterým se stal  Šimon Brejcha - za grafický list Hledání černých perel.

Autor sám k dílu uvádí:
"Yucca filamentosa. Ta kytka nám roste na zahradě. Je zajímavá jen když kvete. Několik dnů. Těch pár květů jsem se pokusil odlít, „zakonzervovat" , zastavit jejich rozpad, překonat jejich pomíjivost, a tak se staly součástí rozměrného tisku, tvořeného skoro až dekorativní strukturou, místy narušenou malými nepravidelnostmi. V té velké ploše se člověk trochu ztrácí a nemá se čeho zachytit. Až narazí na černý bod, perlu. Bloudí a najednou nachází další a další. Z prohlížení obrazu se stává hra na hledání, Hledání černých perel."

 

Obr. nahoře - zleva: Ing. Michal Najman, PhDr. Hana Larvová, Šimon Brejcha, Mgr. Kateřina Obozněnková. V pozadí ( + obr. dole)- vítězné dílo.

 

 

 


Vydáno: 11.04.2017