Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


M. Šašek let č. 59/74

 

Galerie Villa Pellé pokračuje v představování významných ilustrátorů, mezi které se řadí i světově proslulý malíř a grafik Miroslav Šašek. Výstava s názvem M. Šašek let č. 59/74 autora sedmnácti fenomenálních obrázkových cestopisů po světových metropolích a zemích „To je…“ startuje v galerii v pondělí 24. dubna. Světoběžník a cestovatel Miroslav Šašek většinu svého života prožil v zahraničí.


Ve svých průvodcích, jako jsou například To je Paříž, Londýn, Řím, New York a další, zachytil s humorem sobě vlastním a v odvážně propracovaném detailu dynamiku moderní doby šedesátých a počátku sedmdesátých let. Výstavu nadčasových ilustrací, kreseb a velkoformátových pláten doplní animované, kreslířské i rozhlasové záznamy autora, který mimo jiné v padesátých letech pracoval v české redakci Rádia Svobodná Evropa v Mnichově. „Jsme velmi potěšeni, že se nám podařilo získat řadu děl ze soukromých sbírek a prezentovat tvorbu Miroslava Šaška v takové šíři. Některá díla českému publiku představíme tak poprvé,“ dodává Vladana Rýdlová, ředitelka galerie Villa Pellé.

Výstavu doplní ji bohatý doprovodný program s tvůrčími dílnami pro děti. Expozice vznikla ve spolupráci s Nadací Miroslava Šaška. Více informací na www.villapelle.cz.

Tisková zpráva:

 


Vydáno: 25.04.2017