Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Josip Plečnik a kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

 

Plečnikův rok - 145 let od jeho narození a 60 let od jeho úmrtí. Toto významné jubileum si připomíná i Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Josip Plečnik,vynikající slovinský architekt, který působil také v České republice, hrál v minulosti na této škole významnou roli.
 
„Josip Plečnik nejen, že se zapsal v dějinách české architektury jako významný architekt úprav Pražského hradu, ale také jako pedagog na naší škole. Od roku 1910 do 1921 zde působil jako profesor architektury a významně ovlivnil soudobou generaci mladých architektů“vysvětlil rektor prof. Jindřich Smetana, proč UMPRUM iniciovala tento slavnostní večer.
Návštěvníci se mohou těšit na přednášku o významu a historických souvislostech projektu kostela Nejsvětějšího Srdce Páně  prof. Jindřicha Vybírala z UMPRUM. S e současným provozem a dalšími funkcemi kostela je seznámí farář Dr. Jan Houkal.Liturgickým předmětům navrženým Josipem Plečnikem bude věnována přednáškapředního slovinského teoretika umění Dr. DajmjanaPrelovšeka. Prezentace budou doprovázeny projekcí. V rámci programu bude návštěvníkům umožněna prohlídka krypty kostela.
Akce je volně přístupná veřejnosti.

Více: Tisková zpráva


Vydáno: 09.05.2017