Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


KMENY 90

 

 

Zveme vás na slavnostní otevření výstavy  KMENY 90, která v Moravské galerii vzniká pod kurátorským vedením  Vladimira 518. Grand Opening doprovodí Street Party navozující atmosféru devadesátých let.

Vše proběhne v sobotu  13. května 2017 na  Husově ulici před Uměleckoprůmyslovým muzeem. Party bude začínat v  14.30 h, kdy atmosféru dotvoří  DJ´s Richie a Amma.
Od 14.30 h do 16.30 h chystáme také  program pro děti. V našem kosmetickém salonu se budou moci vyzdobit ve stylu 90. let a vyzkoušet si také tvorbu graffiti.

Komenského náměstí v Brně získá dočasně novou uměleckou dominantu. Před Červeným kostelem bude stát slavný „růžový tank“ Davida Černého.

Rozsáhlá výstava KMENY 90 bude primárně pomocí referenčních objektů, video záznamů, grafického designu, dobového umění, módy a fotografií sledovat důsledky dramatických proměn, které nastartovaly politický převrat v listopadu roku 1989, jenž zcela změnil charakter městské nonkonformní mládeže. Ta okamžitě po politickém uvolnění začala absorbovat nové impulzy ze zahraničí, které ovšem mnohdy přetavovala v naprosto originální kulturní novotvar, stojící někde na pomezí východu a západu, undergroundu i popkultury.

Výstava potrvá od 14. května do 1. října 2017.


Vydáno: 15.05.2017