Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


HLAVY VZHŮRU / HEADS UP

 


Instituci tvoří nejen zdi, ale především sociální vazby, interakce a mikroklima. Umělecké školy nezřídka fungují jako nepřetržitý zdroj stimulů, dříve či později ale přichází moment, kdy je nutné z institucionální dominance alespoň částečně vystoupit, vystrčit hlavu ven a postavit se novým možnostem konfrontace.

Letošní výběr z klauzur je pokusem tvorbu několika studentů AVU uvést v jiném kontextu a učinit ji dostupnější pro širší veřejnost. Výstava realizovaná v prostoru, v němž bude nově zřízena Galerie AVU, se snaží reprezentovat výrazné tendence napříč ateliéry bez ambice koherentního tématického celku či upřednostňování specifických přístupů a médií. Je postavena na kontrastech, které se při průchodu ateliéry Akademie vyjevují a vstupují do vzájemného dialogu. Ten je možné úspěšně realizovat jen s hlavou dostatečně otevřenou a v přiměřené výši usazenou. Heads up!

Vystavují: Dominik Adamec, Dana Bartoníčková, Ondřej Filípek, Marisa Grilo, Eva Hérová, Lukáš Hoffman, Lenka Chánová, Hana Chmelíková, Kateřina Konvalinová, Batmanlai Narankhuu, Josef Šmíd, Edita Štrajtová
Kurátorka: Jana Baierová


Vydáno: 27.06.2017