Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Michael O’Brien: Jak se stát nikým

 

 

národnÍ galeriE v Perle vás zve na výstavu

Michael O’Brien: Jak se stát nikým

v sobotu 26. srpna ve 13 hodin

„Jak se stát nikým“ je samostatná výstava nových prací irského umělce Michaela O’Briena. Jde o dílo multidisciplinární - a celé vzniklo po jeho příjezdu do Perly. Nově vzniklá práce bude vystavena jako instalace kreseb, fotografií a zvukového umění. O’Brien přijel na měsíc do Galerie Perla, aby zde žil, tvořil a prožil svůj čas v tomto prostoru bez předchozího předjímání.

Obsah jeho díla je sebereflexivní, vykresluje posuny vlastního vnímání, jimiž procházíme v každodenním životě, od těch základních a primitivních až po povznesené stavy a proměny vlastního já. Intuitivně vyjadřuje, jak se osobní identita a navyklé sklony projevují ve změnách mimo domovské a směrem k tvořivému prostředí, k prostředí společnosti či komunity - a také zde konkrétně - v přípravě na veřejné vystoupení.

O’Brien vnímá Perlu v jejím původním prostředí továrny, jako post-industriální objekt, jako kreativní prostor, který by nebylo možné stvořit plánovitě. Vzniklo ze svého původního záměru čistě funkční stavby určené pro výrobu papíru, a přeměnilo se do nového, tvořivě kontextuálního prostoru sebe sama, kdy jej dnes můžeme vnímat jako surové, spontánní a nekonečně nepopsané infrastrukturální plátno. (pokračování textu na divus.cc ...)

Více o výstavě na divus.cc a pozvánka na fcb

Více o Nové Perle: http://www.novaperla.cz a PERLA na fcb

Divus / Perla | Areál bývalé papírny, Nádražní 101, 252 46 Vrané nad Vltavou
Otevřena od středy do neděle od 11 do 18 hodin. Výstava potrvá do 26. listopadu.

 


Vydáno: 22.08.2017