Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


10e Triennale Mondiale de l'Estampe

 
Galerie Municipale d'Art Contemporain, Chamalieres / Francie
23. září -  5. listopadu 2017
10. Mezinárodní trienále rytiny


V devatenáctém století byly v Chamalieres na řece La Tiretaine postaveny papírenské mlýny, což vysvětluje, proč Bank of France zavedla výrobu bankovek. Právě díky této tradici tisku bylo zahájeno však i světové trienále tisku.
Zmiňovaná událost získala brzy mezinárodní ohlas a již 1. trienále v roce 1988 se zúčastnilo více než sto zemí. Na 9. trienále byl např. vzdán hold slavnému francouzskému grafikovi a karikaturistovi Honoré Daumierovi vyjímečnou výstavou jeho litografií.
V letošním roce jsou představeny tisky umělců: Braque, Calder, Chagall, Miró a Tapies z Nadace Maeght a odborná porota složená z umělců a rytců vybírá z děl účastnících se 200 rytců z pěti kontinentů několik ocenění.
Trienále je ale také příležitostí viděla na čtyřicet výstav děl talentovaných rytců současných i minulé doby a obdivovat díla z prestižních veřejných či soukromých sbírek. Tyto individuální a kolektivní výstavy jsou prezentovány v obcích města Clermont-Ferrand a ve velkých městech regionu...více:Vydáno: 10.10.2017