Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Cena EXIT 2017 pro Marii Tučkovou

 

Ve středu 27. 9. 2017 byla v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem předána Cena EXIT 2017. Vítězkou se stala Marie Tučková, studentka Ateliéru fotografie pražské UMPRUM se svou instalací a perfomancí Ursule Uwe / Monumenty lásky.

Cena, kterou vyhlašuje a uděluje Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, zahrnuje vydání katalogu s uměleckými díly všech finalistů, poskytnutí stipendia pro vítěze soutěže a  samostatný výstavní termín pro vítěze v Galerii G99 Domu pánů z Kunštátu v Brně. V letošním roce se do ní přihlásilo 65 studentů a do finále jich bylo vybráno 9.

Výstavu všech finalistů 8. ročníku soutěže pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol je možné si prohlédnout v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem (v budově Armaturky, Jateční 1588/49) do 14. 10. 2017.

Cena EXIT je koncipována jako otevřená soutěž, do níž se hlásí studenti oborů a programů Výtvarné umění se svými projekty, které hodnotí komise, složená ze zástupců českých a slovenských vysokých uměleckých škol, kurátorů,  teoretiků a umělců. Tato soutěž má charakter bienále, jeho první ročník se uskutečnil v roce 2003. Hlavním cílem je spoluvytvářet aktivní a konkurenční prostředí na akademické půdě vysokých uměleckých škol a motivovat studenty k realizacím vlastních výtvarných projektů. Zároveň Cena EXIT přispívá k pravidelnému monitorování kvality přípravy studentů, tendencí a priorit pedagogického působení na vysokých uměleckých školách.
V rámci závěrečné výstavy by se měli finalisté kromě realizace vlastního projektu pokusit vyrovnat s nároky konkrétního galerijního prostoru Galerie Emila Filly, měli by komunikovat navzájem a také spolupracovat. Takto nastavené podmínky soutěže a realizace společné výstavy zdůrazňují principy vzájemného tvůrčího dialogu.

Více:


Vydáno: 10.10.2017