Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


V NČKR 2017 bude soutěžit 255 přihlášených publikací...*

 

Památník národního písemnictví a Ministerstvo kultury České republiky zahajují 53. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku. V soutěži s dlouhou tradicí je oceňován současný knižní design. Technická a výtvarná porota soutěže hodnotí grafické, polygrafické a ilustrační zpracování publikací vydaných vždy v uplynulém roce.
Přihlášky do soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017 bylo možné zasílat do půlnoci 17. ledna 2018. O některou z cen se uchází 255 titulů. Ceny jsou udělovány za nejlepší grafické, polygrafické a ilustrační zpracování publikací a to hned v sedmi kategoriích. V každé z nich jsou vyhlašována tři místa, první je pak honorováno cenou 50 000 Kč.
Památník národního písemnictví dále vyhlašuje Cenu Arna Sáňky určenou pro mladé grafiky do 30 let, která je zároveň poctou zakladateli soutěže. Své ceny udělují také Spolek českých bibliofilů, SČUG Hollar, Unie grafického designu a Svaz polygrafických podnikatelů. Technická a výtvarná komise bude publikace vyhodnocovat v termínu od 8. do 13. února a nominace budou zveřejněny 14. února v rámci tiskové konference. Slavnostní ceremoniál spojený s vyhlášením vítězů se uskuteční v letohrádku Hvězda 19. dubna 2018.
Všechny vítězné knihy si bude možné prohlédnout na několika prezentacích v ČR – například v rámci OpenHousePrague, Pražské muzejní noci, nebo festivalu Tabook. Již tradičně se výběr vítězných publikací představí ke konci roku 2018 v rámci výstavy v Moravské galerii Brno. Památník národního písemnictví plánuje také prezentaci na nejvýznamnějších knižních veletrzích v zahraničí.


Vydáno: 23.01.2018