Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


„Zastavení v krajině“ - projekty Lukáše Bradáčka

           

„Zastavení v krajině“ - vytvoření místa pasivního odpočinku

Orientace v otevřené krajině s dalekým výhledem do všech stran je podél polní cesty Kodrcanda mezi obcí Svárov a počínajícími Křivoklátskými lesy, směrem západním.
Realizovaný přístřešek má půdorys 400x400 cm. Střechu podpírají 4 stylizované betonové postavy – karyatidy v. 230 cm s mírně expresivní barevnou úpravou pohledově strany.
Posezení je okolo strohého tvarově jednoduchého barového stolu - v. desky 90x200x70 cm.
Poutníci podél stolu sedí na obřích bukových kmenech stromů 70 cm nad. Tento opracovaný strom slouží i jako zábavná a na dotek příjemná prolézačka menším dětem.
Na pravé straně od přístřešku je instalován, ve vzdálenosti dvou metrů stojan na kola, stylizovaný „Oslík“. Obrys tohoto půvabného zvířete z litého betonu o výšce 210x110x20cm, dětem slouží opět, jako možná veselá prolézačka. Na tomto stojanu pro kola je umístěna cedulka s datem realizace 2017 a dedikací MZE ČR a obci Svárov za podporu tohoto projektu.
Na levé straně od přístřešku je osazena praktická věc - koš na odpadky - kvádr v.70x50x50 cm, tloušťka betonového střepu cca 6 cm.
Materiál stavby a doplňků je zvolený tak aby čisté tvary litého betonu kontrastovaly s použitým dřevem pro střechu stavby a vlastního posezení a také aby tyto látky odolaly rozmarům počasí a případnému vandalismu.
Drobná modernisticky pojatá stavba s kubizujícími prvky je vstřícná všem poutníkům v této krajině, dává stín v létě nebo slouží, jako útočiště před náhlým deštěm a je myšlená také, jako malé zastavení v krajině ve chvílích pohody pro malý rodinný piknik.

Obr.: : Zastavení v krajině, Svárov, Praha-západ, příprava stavby;  Zastaveni v krajine 30. 11. 2017

 


Vydáno: 23.01.2018