Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Časopisy o umění a příbuzných oborech - přehled

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny

Teoretické a kritické texty o současném umění vychází 2x ročně. V posledním čísle se potkaly tak rozmanité problémové oblasti, jako environmentalismus, bioart, restaurování a počítačové hry.

 

Material Times

Papírová podoba online magazínu o řemeslech, ekologii, materiálech, tvoření, ničení, technologiích a vizích. Vyjde jednou za rok plný článků a rozhovorů a je po něm velká sháňka.

 

Zlatý řez

Zlatý řez začal vznikl už v roce 1992 a dodnes vychází jedno tématické číslo ročně. Najdete v něm jak články o současné architektuře, tak texty z její historie a teorie.

 

Umění

Periodikum převážně o českém umění od středověku do současnosti, ale obsáhne také mezinárodní a metodologické studie včetně rozhovorů s osobnostmi současné kunsthistorie a filozofie umění.

 

Mousse

Vychází v angličtině 5x ročně v nákladu 35 tisíc výtisků. Poslední číslo 61 váže téma vzájemného ovlivňování současného umění s architekturou výstav a galerijním prostředím.

 

A2

Čtrnáctideník, který se zabývá různými oblastmi kultury a vším, co se jí dotýká. V našem e-shopu najdete i starší čísla.

 

Foto

Fotografický časopis s aktuálními tématy, rozhovory, portfoliy a aktuálním kulturním přehledem vychází jednou za dva měsíce.

 

Fotograf

Časopis o fotografii vychází dvakrát ročně. V roce 2017 na téma Kontemplace a Eye in the Sky a na další číslo se můžeme těšit v létě 2018.

 

Fukt Magazine

Vypadá spíše jako knížka a vychází jednou ročně. Anglicky psaný časopis o současné kresbě má přes 200 stran vždy vázaných v naprosto originální obálce.

 

Art & Antiques

Nejrozšířenější český časopis, kterému se dlohodobě daří spojovat zprávy ze světa současného umění i ze světa starožitností a sběratelství. Od ledna 2018 i u nás v knihkupectví.

 

PIŽMO

Malý nabitý čtvrtletník spjatý s kulturním děním v České Bříze. Stojí jen 15 Kč a najdete v něm rubriky: film&video, literatura, výtvarné umění, babrdón, akce/pozvánky, hudba.

 

Časopis X – časopis o súčasnej kresbe

Slovenský magazín o kresbě v nevšední formě velké obálky s různou náplní. Někdy vyjde tématické číslo, jindy monotématické a příště se necháme překvapit.

 

Flash Art Czech and Slovak edition

Česko-slovenská varianta mezinárodního časopisu o současném umění, která přináší informace o aktuálním dění na výtvarné scéně. Každé číslo má různé obálky a můžete si vybrat, která je Vám bližší.

 

 


Vydáno: 06.02.2018