Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Open Call. Autorská kniha - výzva výtvarníkům

Vážení,

hledáme zajímavé autorské knihy pro pop-up výstavu v New Yorku organizovanou v listopadu 2018 Generálním konzulátem České republiky v New Yorku a Generálním konzulátem Slovenské republiky v New Yorku. Kurátorkou výstavy byla vybrána Kateřina Kyselica. Obracíme se tímto na české a slovenské výtvarníky, kteří se zabývají knihou (jako dílem, ve kterém zkoumají např. konceptuální a/nebo materiální formu knihy, jako součást autorova záměru, tematického zájmu nebo výrobních činností), aby zaslali ukázky svých prací na emailovou adresu katerina@kadsny.com - buď ve formátu jpeg (v malé velikosti) v příloze emailu nebo s odkazem na webovou stránku s portfoliem autorských knih. Uveďte krátce, čím se v autorské knize zabýváte, v konkrétní práci či obecně.

Těšíme se! Ukázky autorských knih prosím zašlete nejpozději do 15. května. V emailu uveďte:

  • název, medium (technika tisku, vazby, materiál, apod.) a rozměry pro každou předloženou práci,
  • stručně napište, čím se v dané práci zabýváte, případně obecně v oblasti autorské knihy, 
  • ukázky svých prací přilože do emailu v malém formátu (jpeg) nebo uveďte odkaz na své webové stránky s portfoliem autorských knih. Můžete také poslat pdf svého katalogu s ukázkami knih - pokud je to velký soubor, použijte službu uschovna.cz či jinou platformu (wetransfer.com).

Vybraní výtvarníci budou kurátorkou informováni emailem o podrobnostech k výstavě nejpozději do konce června. S účastí není spojen žádný poplatek. Doprava prací (z Prahy a Bratislavy v září, a zpět přibližně v březnu 2019) bude zajištěna organizátory.

 


Vydáno: 01.05.2018