Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Zprávy z UMPRUM...

Zprávy z UMPRUM

pravidelný přehled toho, co se na UMPRUM děje a dít bude - výstavy, přednáška a také radost z úspěchů našich studentů a absolventů.

 

DOCTOR HONORIS CAUSA

UMPRUM udělila čestné doktoráty 6 významným osobnostem

V pátek 11. 5. udělovala UMPRUM čestné doktoráty. Titul doctor honoris causa získali sochař Kurt Gebauer, teoretička umění Charlotte Kotíková, režisérka dokumentárního filmu Helena Třeštíková, architekt Emil Přikryl, grafický designér Rostislav Vaněk a kurátorka designu Jana Zielinski.
Více o čestných doktorátech naleznete zde: https://www.umprum.cz/web/cs/umprum/umprum-udelila-cestne-doktoraty-6-vyznamnym-osobnostem-7085

 

Gratulujeme

Cena Josefa Krásy 2017 knize Zobrazení bez reprodukce?

Hana Buddeus, absolventka oboru Teorie a dějiny umění na UMPRUM, obdrží Cenu Josefa Krásy za publikaci Zobrazení bez reprodukce?. Knihu v loňském roce vydalo Nakladatelství UMPRUM a je 1. svazkem nově vzniklé edice dizertačních prací.
Slavnostní akce se koná ve čtvrtek 7. června 2018 v přednáškovém sále Národního technického muzea v Praze (Kostelní 42, Praha 7).
Více o knize a ceně: https://www.umprum.cz/web/cs/nakladatelstvi/cena-josefa-krasy-2017-pro-hanu-buddeus-7092?r=1

 

Jakub Spurný vítěz v soutěži Best in Design

Jakub Spurný, absolvent Ateliéru tvorby písma a typografie UMPRUM, zvítězil v soutěži Best in Design, kategorii Communication Design se svou diplomovou prací - sci-fi Gamebookem VIRUS.
Podrobné informace o vítězné práci naleznete zde: https://www.umprum.cz/web/cs/absolvent/jakub-spurny-vitez-v-soutezi-best-in-design-7076?r=1

 

Úspěch Michala Vaníčka v soutěži Paragone

Michal Vaníček, čerstvý absolvent oboru Teorie a dějiny umění UMPRUM, dostal na celostátní studentské uměleckohistorické soutěži PARAGONE o cenu prof. Milana Tognera "čestnou zmínku poroty" - 4. místo. Michal Vaníček se zde prezentoval částí své badatelské studie "Dát oděv na odiv: Současné přístupy k vystavování (nejen) oděvních sbírek"
Podrobné informace o ceně a projektu naleznete zde: https://www.umprum.cz/web/cs/teorie-a-dejiny-umeni/uspech-michala-vanicka-na-soutezi-paragone-7090

 

Přednáška

Tyler Coburn - Ergonomic Futures

Tyler Coburn ve své přednášce Ergonomic Futures na UMPRUM přiblíží svoji práci v kontextu genetického inženýrství, postplanetárního života a dalších témat, která přispívají k výrazným změnám ve způsobech, jakými filozoficky, biologicky a právně definujeme “člověka”.
Více o přednášce: https://www.umprum.cz/web/cs/prednasky/ergonomic-futures-7079?r=1

čtvrtek 24. 5. 2018 od 18 hodin, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, posluchárna 115

 

Výstavy

ERASMUSEUM

Výstava Erasmuseum představuje práce posluchačů různých oborů UMPRUM, studujících v programu Erasmus+. Během uplynulých dvou měsíců dvacítka mladých designérů, architektů a vizuálních umělců navštívila šest pražských muzejních sbírek. Výstava Erasmuseum představuje reakce autorů na tyto impulsy prostřednictvím odlišných postojů i médií.
Více: https://www.umprum.cz/web/cs/umprum/erasmuseum-7099

24. 5. – 3. 6. 2018
vernisáž: středa 23. 5. od 18 hodin, Galerie NTK, Národní technická knihovna, Technická 6, Praha

 

Výstava v Galerii Nika: Matěj Janský - Like My Pinstagram!

Projekt Matěje Janského z Ateliéru designu nábytku a interiéru UMPRUM zrcadlí fenomén zveřejňování soukromí designérů a umělců. Zaměřuje se na zpřístupňování jejich aktivit široké veřejnosti – tedy potenciálním zákazníkům – a využívání tohoto materiálu k budování a posilování vlastní značky. 
Více informací o výstavě: https://www.umprum.cz/web/cs/galerie-nika/matej-jansky-like-my-pinstagram-7081

18. 5. – 10. 6. 2018, Galerie NIKA, Vestibul metra B Karlovo náměstí, směr Palackého náměstí

 

Výstava H2: Stanislav Bříza - Hovory o Fotografii

Zvuková instalace nebo spíše zvuková výstava Stanislava Břízy Hovory o fotografii přenáší návštěvníka do několika expozic najednou, kde fotografie nejsou přítomné fyzicky, ale pouze prostřednictvím zvukové stopy – mluveného slova. Jak vnímáme text a jeho obsah, pokud s námi komunikuje jiným způsobem, než jakým jsme běžně zvyklí? K výstavě vychází zvukový zin na kazetě.
Více: https://www.umprum.cz/web/cs/teorie-a-dejiny-umeni/stanislav-briza-hovory-o-fotografii-7087

16. 5. – 15. 6. 2018, H2 - výstavní sál a klub UMPRUM, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

 

Novinka Nakladatelství UMPRUM

Věra Vostřelová: Zkamenělá hudba

Nakladatelství UMPRUM právě vydalo knihu Věry Vostřelové Zkamenělá hudba. Tvorba architekta Bernharda Gruebera (1806-1882). Publikace představuje první uceleně zpracování díla bavorského architekta Bernharda Gruebera, který byl v roce 1844 povolán do Prahy, aby se ujal školy architektury na Akademii výtvarných umění a pozvedl stavební produkci v Čechách na uměleckou úroveň.
Více o knize: https://www.umprum.cz/web/cs/nakladatelstvi/odborna-literatura-monografie/zkamenela-hudba-6978

 


Vydáno: 22.05.2018