Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Cutturenet - nové zprávy

 

 

 Aktuality webu Culturenet.cz č. 31/2018... více informací: www.culturenet.cz

Granty/stipendia

Statutární město Plzeň - Jednoletý dotační program v oblasti kultury na rok 2019

Magistrát města Plzně, 27. srpna 2018

Statutární město Plzeň prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně vyhlašuje Jednoletý dotační program v oblasti kultury na rok 2019.

 

Rezidence

Pralin - Staff Exchange Program - otevřená výzva

NOVÁ SÍŤ, 28. června 2018

PRALIN – meziměstská kulturní výměna mezi nezávislou performing arts scénou v Praze a Berlíně, listopad 2018 až únor 2020.

 

Příležitosti

Statutární město Zlín vyhlašuje soutěž na logo Památníku Tomáše Bati

Eva Husáková, 29. srpna 2018

V logu by se měl objevit obrys budovy nebo její části. Představujeme si jednoduchý, lehce zapamatovatelný a okamžitě čitelný koncept.  Logo by mělo vyjadřovat výjimečnost budovy, která představuje zvláštnosti Tomáše Bati: velkorysost, jasnost, vzlet, optimismus i prostotu a současně je sama o sobě uměleckým objektem, vitrínou, esencí baťovské filosofie.

Jam Session Cultural Association (PT) hledá partnery pro kulturní projekt

www.kreativnievropa.cz, 28. srpna 2018

Jam Session Cultural Association hledá instituce nebo organizace, které mají zájem pracovat s mladými umělci z celého světa a mladými lidmi na živých hudebních vystoupeních, kulturních akcích nebo aktivitách na podporu mladých umělců.

AMC Romania (RO) hledá partnery pro projekt v oblasti digitálního umění

www.kreativnievropa.cz, 28. srpna 2018

AMC Romania hledá univerzity, umělce, spolky nebo společnosti, pro projekt zaměřený na podporu digitálního umění. Projekt bude podporovat výchovu nové generace umělců v této oblasti a dlouhodobá partnerství s uměleckými profesionály z Evropy.

The European Balcony Project - celoevropský projekt na podporu myšlenky EU - výzva k účast

www.divadlo.cz, 27. srpna 2018

Na balkonech budov, v divadlech a na veřejných prostranstvích po celé Evropě budou 10. listopadu 2018 v 16.00 umělci i zástupci veřejnosti číst Manifest na podporu myšlenky Evropské unie. Autory Manifestu jsou Ulrike Guérot, Robert Menasse a Milo Rau.

Mezinárodní soutěž o nejlepší divadelní plakát - výzva k účasti

www.divadlo.cz, 27. srpna 2018

Mezinárodní soutěž o nejlepší divadelní plakát se bude konat v rámci festivalu International Festival-Laboratory of Chamber Theaters and Small-Form Plays "MOLDFEST.RAMPA.RU" (Kišiněv, Moldávie).

Nedostudovaní - konkurz na herce, herečku a pomocníky

www.divadlo.cz, 27. srpna 2018

Čerstvý neprofesionální divadelní spolek "Nedostudovaní" z Prahy vyhlašuje konkurz.

 

Akce

Moravská zemská knihovna zve na veřejné zasedání dramaturgické rady pro projekt „Lipsko 2019“

www.mkcr.cz, 30. srpna 2018

Zde bude představena dramaturgie hostování ČR na mezinárodním knižním veletrhu v Lipsku v březnu 2019 a s ní spojený Český rok kultury (říjen 2018 až listopad 2019).

CinEd uvádí: Ukázkový seminář filmové výchovy pro pedagogy

AČFK, 30. srpna 2018

CinEd a Asociace českých filmových klubů Vás tímto zvou na ukázkový seminář filmové výchovy pro pedagogy a další zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu.

Balladine, víc než jen tanec! Zimní semestr 2018/2019

Balladine, 29. srpna 2018

Otevíráme taneční kurzy pro děti i dospělé na všech úrovních. Přijďte si zatančit, nasát atmosféru, poznat nové kamarády nebo si dát kafe či víno v naší přidružené kavárně Attitude! Zimní semestr trvá od 17. 9. 2018 do 8. 2. 2019.

Cyklus přednášek o Františku Kupkovi

Tereza Ježková, 29. srpna 2018

Francouzský institut v Praze ve spolupráci s Národní galerií Praha pořádají cyklus přednášek věnovaný Františku Kupkovi, českému velikánovi symbolismu a abstraktní malby.

Infoday Kreativní Evropy (18. 9. 2018, Praha)

www.kreativnievropa.cz, 28. srpna 2018

Přijďte se seznámit s novinkami z Kreativní Evropy, jediným programem na podporu kulturních a kreativních odvětví v Evropské unii. Kromě aktuálních informací se letos zaměříme na Evropský rok kulturního dědictví; dozvíte se, jaký je zájem o úvěr EuroCreative jištěný Záručním fondem Kreativní Evropy a jaké typy projektů podporuje.

Silnou značku tvoří silný kmen (Petr Pouchlý) - přednáška a diskuze

Zveme vás na přednášku a diskuzi Akademie Institutu umění s Petrem Pouchlým. Přednáška a diskuze na téma Silnou značku tvoří silný kmen se koná 25. 9. 2018 od 9.00 hodin.

Střed zájmu: Český tanec v datech - konference (19. 9. 2018, 10-17 h.)

www.idu.cz, 10. července 2018

IDU už od roku 2016 provádí rozsáhlý výzkum českého tance a příbuzných uměleckých oborů. Výsledky publikuje v rámci edice Český tanec v datech. Mnoho zajímavých zjištění vedlo autory výzkumu k myšlence uspořádat konferenci, na které se setkají osobnosti z baletu, současného tance, nonverbálního divadla a nového cirkusu s dalšími odborníky.

 

Publikace

Kreativní Kanada

www.kreativnicesko.cz, 30. srpna 2018

Creative Canada (Kreativní Kanada) je název dokumentu a nové vize kanadské vlády. Zabývá se přehodnocením přístupu ke kreativním odvětvím a rozvojem kreativní ekonomiky. Cílem Kanady je stát se světovým lídrem na poli práce s kreativními odvětvími, která se mají stát jádrem budoucí ekonomiky. Kanada si již nyní uvědomuje důležitost velkorysých investic, které pomohou vytvořit podmínky pro rozvoj kanadských talentů ‒ podmínky, které tyto talenty zároveň udrží doma.

Petr Nutil: Média, lži a příliš rychlý mozek - publikace

www.grada.cz, 28. srpna 2018

Jak jsme manipulováni a nevíme o tom? Co jsou to hoaxy? Ukazují média svět takový, jaký skutečně je? Proč nám politici lžou? Co je to mediální gramotnost? Proč je potřeba kritické myšlení? A jak si s námi zahrává mozek?