Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


FUTURE READY - výstava diplomantů AVU

 
Diplomanty představující svou tvorbu na výstavě nespojuje žádné společné téma, médium ani jednotný přístup k umělecké tvorbě. Přesto je jedna věc spojuje: a totiž životní pozice, ve které se právě nyní nachází. Diplomanti ukončují své studium a čelí otevřené nejasné budoucnosti. Přes mnoho vzorů a doporučení není nikomu z nich zatím příliš jasné, jak se na následující období připravit.
„Zdá se, že jednou z důležitých kompetencí umělce je komunikace, schopnost navazování a budování vztahů a spolupráce. Proto byli vybraní absolventi vyzváni k spolukurátorství – volbě spoluautora výstavního prostoru.“ uvádí Daniela Kramerová kurátorka výstavy.

Absolventi dostali možnost k sobě přizvat kohokoliv. Možnost volby nebyla limitována okruhem spolužáků, ale rozšířena i do neumělecké sféry napříč generacemi i profesemi. Výstava nejen odkryje, koho a proč si k sobě umělci do náhodně vylosované místnosti ve výstavním prostoru pozvali, ale také jakým způsobem byla následně dvojice spolu schopna pracovat s prostorem. Kromě českých umělců bude na výstavě možnost vidět i umělce ze zahraniční, například z Jižní Korei či Japonska. Mezi hosty jsou pak významná jména jako Mark Ther, laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého či malíř Jan Gemrot.

Vydáno: 04.09.2018