Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Culturenet - nové zprávy

aktuality webu Culturenet.cz – č. 35/2018 – více informací:  www.culturenet.cz

Granty/stipendia

Integrovaný systém ochrany movitého kulturního dědictví (ISO) - výzva na rok 2019

www.mkcr.cz, 27. září 2018

Samostatné oddělení ochrany kulturních statků Ministerstva kultury ČR vyzývá k podávání žádostí ve výběrových dotačních řízeních v podprogramech ISO/A – Zabezpečení objektů, v nichž jsou uloženy předměty movitého kulturního dědictví, bezpečnostními systémy a mechanickými zábranami, ISO/B – Evidence a dokumentace movitého kulturního dědictví a ISO/D – Preventivní ochrana před nepříznivými vlivy prostředí pro rok 2019.

 

Rezidence

Visegrádský program rezidenčních pobytů pro literáty (VLRP) mění termíny

www.idu.cz, 24. září 2018

Od letošního roku dojde ke změně v termínech vydání výzvy a uzávěrky v rámci Visegrádského programu rezidenčních pobytů pro literáty (VLRP).

 

Příležitosti

Stále hledáme inspirativní příklady práce s publikem v oblasti kulturního dědictví

www.kreativnievropa.cz, 26. září 2018

Stále hledáme inspirativní příklady práce s publikem v oblasti kulturního dědictví na akci Střed zájmu: Publikum, která proběhne 8. 11. 2018 v pražském Divadle Archa jako doprovodný program mezinárodní konference Focal Point: Upcycling Cultural Heritage.

DAMU - podílejte se na představení o cizincích žijících v Praze

Studenti DAMU připravují nové představení na téma domova a na otevřenou zkoušku zvou cizince žijící v Praze, kteří by rádi sdíleli svůj příběh.

 

 

Sonja Stojmenská Elzeser: Slovanská imagologie - přednáška

Vendula Ježková, 26. září 2018

Galerie hlavního města Prahy společně s Českým literárním centrem vás srdečně zvou na přednášku pořádanou u příležitosti výstavy Alfons Mucha: Slovanská epopej. Pondělí 1. 10. 2018 v 19.30, Výstavní sál Slovanské epopeje, Obecní dům, náměstí Republiky 5, Praha 1.

Akademie Versailles 2019

Collegium Marianum, 24. září 2018

Mezinárodní mistrovské interpretační kurzy francouzské barokní hudby.

The Festival Academy: Atelier for Young Festival Managers (Malta) - prodloužení uzávěrky

The Festival Academy prodlužuje termín podání přihlášek do patnáctého ročníku akademie pro mladé festivalové managery, který se uskuteční v roce 2019 ve městě Valleta, Malta.

ASAF Masters - seminář zaměřený na mezinárodní koprodukce v animaci

Marta Jallageas, 21. září 2018

Pozvání přijala pětice úspěšných producentů, kteří přijedou sdílet své zkušenosti a osobní filmařské know-how. Cílem dvoudenního programu je ukázat tuzemským producentům na konkrétních světově úspěšných projektech způsoby vedení projektů mezinárodních koprodukcí, jejich výhody a úskalí.

Happening Růžová žádost (1. 10. 2018, Praha)

U příležitosti posledního dne odevzdání grantových žádostí pro rok 2019 proběhne před Ministerstvem kultury ČR (Maltézské nám. 1, Praha 1) happening Růžová žádost.

Mezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU: Festival management

Katedra produkce DAMU, 20. září 2018

SAVE THE DATE: 20. a 21. 11. 2018, Mezinárodní sympozium KP DAMU: Festival management.

 

Stalo se

Ateliér sochařky Hany Wichterlové je kulturní památkou, rozhodlo ministerstvo kultury

www.irozhlas.cz, 27. září 2018

Malostranský ateliér sochařky Hany Wichterlové byl prohlášen za kulturní památku, rozhodlo ministerstvo kultury. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila Zuzana Wichterlová, která o záchranu místa významné postavy české meziválečné avantgardy s rodinou bojuje. Ateliér podle resortu „obsahuje díla vysoké umělecké kvality“. Rozhodnutí ale zatím není pravomocné.

Cenu Muzea romské kultury za rok 2018 převezme David Tišer

www.mkcr.cz, 27. září 2018

Během tematického společenského večera s názvem Romové a stát, 24. 10. 2018, převezme ocenění z rukou primátora města Brna Petra Vokřála laureát jubilejního 10. ročníku Ceny Muzea romské kultury David Tišer. Slavnostní ocenění hudebně doprovodí jazzové kytarové trio Los Carlos Manouche. ​

Kultovní Čítárna Unijazzu v Jindřišské končí, do ledna se musí vystěhovat

https://zpravy.aktualne.cz/, 26. září 2018

Kulturní centrum a kavárna v prostorách v těsné blízkosti Václavského náměstí sídlily od roku 1994. Za minulého režimu zde měl svoje laboratoře Výzkumný ústav pro mléko a vejce.

Čech, který ve Florencii narazil umělkyni obraz na hlavu, stíhán nebude

ČTK, 25. září 2018

Jednapadesátiletý Čech, který byl v neděli v italské Florencii zadržen po svém útoku na srbskou umělkyni Marinu Abramovičovou, je opět na svobodě. Performerka se rozhodla, že ho nebude žalovat, informoval server Artlyst.

 

Práce


Vydáno: 02.10.2018

 

Náprstkovo muzeum - konkurz (archivář/ka)

Národní muzeum, 27. září 2018

Národní muzeum – Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice archiváře/ky.

Kancelář architekta města Brna (KAM) - konkurz (zahradní/krajinný architekt)

www.czechdesign.cz, 27. září 2018

Kancelář architekta města Brna (KAM) je hlavní koncepční pracoviště Brna v oblasti architektury, urbanismu a tvorby města. Nyní hledá nového kolegu či kolegyni na pozici zahradní/krajinný architekt.

TIC BRNO - konkurz (informační pracovník)

TIC BRNO, 27. září 2018

Znáte Brno? Rádi si o něm povídáte? A to ideálně ve dvou světových jazycích? Pojďte doplnit tým informačních pracovníků v informačním centru na Panenské ulici v Brně. TIC BRNO přijme zaměstnance na pozici informační pracovník.