Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Culturenet - nové zprávy

Aktuality webu Culturenet.cz č. 39/2018 – více informací: www.culturenet.cz

Granty/stipendia

Podpůrný program Trans Europe Halles pro kulturní a kreativní prostory

www.kreativnievropa.cz, 23. října 2018

Trans Europe Halles je vedoucím projektu Factories of Imagination: Investing in Cultural Changemakers, který je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa. Cílem projektu je do roku 2021 podporovat nevládní kulturní a kreativní prostory, tak aby byly odolnější, udržitelnější a lépe mezinárodně propojené.

Vyhlášení jarního kola Stipendia Zdeňka Pešata na rok 2019

http://ucl.cas.cz/, 23. října 2018

Ústav pro českou literaturu AV ČR vyhlašuje jarní kolo stipendijního programu určeného pro zahraniční bohemisty, pojmenovaného po vynikajícím literárním historikovi a někdejším řediteli ÚČL Zdeňku Pešatovi.

Confrontations: Sessions in East European Art History - výzva k účasti

www.ucl.ac.uk, 20. října 2018

Post-socialist Art Centre (PACT), Institute of Advanced Studies UCL, s podporou iniciativy Getty Foundation’s Connecting Art Histories, zahajuje nový výzkumný projekt nazvaný Confrontations: Sessions in East European Art History.

Studijní cesta - technické/průmyslové památky v Norsku - výzva

Alena Kubištová, 19. října 2018

Dne 18. 10. 2018 vyhlásilo Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci s Norským ředitelstvím pro kulturní dědictví výzvu na podporu bilaterální spolupráce Studijní cesta – technické/průmyslové památky v Norsku.

 

Rezidence

Soudobé divadlo - krátkodobé rezidence na rok 2019 - výzva

Divadlo Archa / Archa.lab, 25. října 2018

Archa.lab vyhlašuje krátkodobé rezidence určené začínajícím tvůrcům v oblasti soudobého divadla na rok 2019.

IDU - rezidenční pobyty v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově - výzva na r. 2019

http://rezidence.idu.cz/, 23. října 2018

Institut umění - Divadelní ústav (IDU), ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Egon Schiele Art Centrem o. p. s. v Českém Krumlově, vyhlašuje jedno- až dvouměsíční tvůrčí pobyt v ateliéru Egon Schiele Art Centra v Českém Krumlově v termínu od 1. ledna do 31. prosince 2019. Tvůrčí pobyty pro oblast výtvarného umění a scénografie jsou určeny především mladým umělcům a studentům závěrečného ročníku vysoké umělecké školy.

 

Příležitosti

Akademie výtvarných umění - konkurz (externí kurátor/ka)

Akce CCA, 24. října 2018

Akademie výtvarných umění v Praze vypisuje výběrové řízení na pozici externího kurátora Galerie AVU: 1. v akademickém roce 2019–2020, 2. v akademickém roce 2020–2021.

36Q˚ AR/VR Installations - otevřená výzva

www.pq.cz, 24. října 2018

PQ otevřelo výzvu pro VR/AR designéry, umělce a umělecké kolektivy,  techniky a programátory, kteří mají zájem se účastnit série interaktivních projektů, jež budou prezentovány jako segmenty velkorozměrné instalace Blue Hour. Tato instalace je součástí projektu 36Q°, jež v rámci PQ 2019 oslavuje a objevuje proměnlivost kreativity.

36Q˚ Intensive - otevřená výzva

www.pq.cz, 24. října 2018

PQ otevřelo výzvu pro umělce, kteří mají zájem pracovat na velkorozměrové instalaci Blue Hour ve spolupráci s mezinárodními lídry. Instalace pracuje se světlem, zvukem, projekcí, kreativním kódováním nebo kinetikou.

Pozoriste lektira (RS) hledá partnery v oblasti divadla

www.kreativnievropa.cz, 24. října 2018

Pozoriste lektira hledá instituce a organizace, univerzity a další vzdělávací instituce, které pracují s mladými lidmi a publikem v oblasti scénických umění, divadla a vzdělávání. Motivem projektu je využití divadelní hry jako komunikačního modelu, který spojí budoucí elitu pomocí věcí, které jsou jim blízké a poskytne prostor pro kreativní zapojení mladých lidí do procesu tvorby.

Nadace ÖSRM (ES) hledá partnery pro mezinárodní projekt

www.kreativnievropa.cz, 23. října 2018

Nadace ÖSRM (Nadace Symfonického orchestru regionu Murcia) hledá instituce a organizace, které mají zájem pracovat s umělci z celého světa v oblasti scénických umění na projektech jako jsou živá hudební vystoupení, hudební festivaly, práce s publikem a projekty mezinárodní mobility umělců.

Magnum Photos (FR) hledá partnery pro projekt profesionalizace fotografie

www.kreativnievropa.cz, 23. října 2018

Magnum Photos hledá partnery – kulturní organizace a instituce vysokoškolského vzdělávání, které jsou činné v oblasti společenských věd, umění, technologií, které mohou poskytnou administrativní a technické zkušenosti, finance a zázemí pro projekt projekt profesionalizace fotografie, tréninku nové generace fotografů a posílení konkurenceschopnosti evropského audiovizuálního sektoru.

DocsBarcelona Festival - výzva k přihlášení filmů

www.docsbarcelona.com, 23. října 2018

Mezinárodní festival dokumentárního filmu DocsBarcelona vyzývá k přihlášení filmů do oficiálních soutěžních sekcí.

Arte Laguna Prize (Benátky) - výzva pro umělce a designéry

www.premioartelaguna.it, 23. října 2018

Třináctý ročník mezinárodní soutěže pro umělce a designéry Arte Laguna Prize zve k zaslání přihlášek.

Vyhlášení výzvy Cena EU za kulturní dědictví a Cena Europa Nostra

www.kreativnievropa.cz, 23. října 2018

Cena EU za kulturní dědictví a Cena Europa Nostra jsou nejvyšším evropským vyznamenáním v oblasti kulturního dědictví. Cena se uděluje nejlepším projektům památkové péče, nepůsobivějším výzkumným projektům, nejoddanějším odborníkům a dobrovolníkům těm nejlepším výcvikovým a vzdělávacím programům.

Tandem Europe - otevřená výzva

www.tandemforculture.org, 20. října 2018

Program Tandem Europe, který je zaměřen na mezinárodní spolupráci a prosazování sociálních a kulturních změn pomocí kulturních aktivit, zve ke spolupráci.

INTERREG EUROPE nabízí možnost zapojení do peer review

www.kreativnievropa.cz, 19. října 2018

Do konce října 2018 se můžete zapojit do INTERREG EUROPE Policy Learning Platform a zúčastnit se peer review (návštěv odborníků z podobně zaměřených regionů, hodnocení vašich postupů, předávání zkušeností, návrhů, řešení a doporučení…) a dostat tak zpětnou vazbu a náměty k tématu, kterým se aktuálně ve svém regionu zabýváte.

Divadlo Unga Klara (SE) hledá partnery

www.kreativnievropa.cz, 19. října 2018

Švédské divadlo pro děti a mladistvé Unga Klara hledá organizace činné v oblasti scénického umění pro potenciální spolupráci, případně relevantní projekty, do kterých by mohlo vstoupit jako partner

Střed zájmu: IT vyhlašuje výzvu na přihlášení projektů

www.kreativnievropa.cz, 18. října 2018

Kancelář Kreativní Evropa si Vás dovoluje pozvat na další ročník akce Střed zájmu: IT (Využití technologických inovací v uměleckých a kulturních projektech), který se bude konat ve středu 28. 11. 2018 od 10 do 14 hod. v pro

Vydáno: 30.10.2018