Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Culturenet - nové zprávy

 

Aktuality webu Culturenet.cz č. 42/2018 – více informací: www.culturenet.cz

Granty/stipendia

Granty NSU Praha a GESTOR pro rok 2019

Nadace pro současné umění Praha, 15. listopadu 2018

Nadace pro současné umění Praha (NSU) a GESTOR – ochranný svaz autorský z. s. vypisují 27. ročník grantů na podporu výtvarných projektů realizovaných v roce 2019.

 

Rezidence

SE.S.TA Rezidenční program 2019 - otevřená výzva

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 12. listopadu 2018

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA pro rok 2019 opět otevírá rezidenční program v areálu Zámku Žďár nad Sázavou. V rámci programu poskytujeme umělcům zázemí, čas na výzkum, prostor k setkání a sdílení otázek i zkušeností.

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA - Interdisciplinární inkubátor - otevřená výzva

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 9. listopadu 2018

Obskurnost jako temnota, nejasnost, neviditelnost... Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA vypisuje OTEVŘENOU VÝZVU pro všechny, kteří chtějí sdílet svůj výzkum v interdisciplinárním dialogu s pozvanými hosty a účastníky v prostorách barokního zámku během týdenní intenzivní výzkumné rezidence.

 

Příležitosti

Nejkrásnější české knihy roku 2018 - výzva

www.mkcr.cz, 15. listopadu 2018

Ministerstvo kultury České republiky a Památník národního písemnictví vyhlásili už 54. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku. Nakladatelé, grafičtí designéři, kulturní instituce i studenti mohou své knihy do soutěže přihlašovat prostřednictvím online formuláře od 15. listopadu 2018 do 17. ledna 2019.

Úmluva UNESCO o ochraně a podpoře rozmanitosti kulturních projevů - návrh kandidatur

Jiří Pilip, 15. listopadu 2018

UNESCO hledá odborníky, kteří mají prokázané znalosti/zkušenosti s Úmluvou 2005, konkrétně zkušenosti s prováděním odborné pomoci v rozvojových zemích a odborné zkušenosti v oblasti kulturního a tvůrčího průmyslu v následujících oblastech: institucionální organizace tvůrčích odvětví; vypracování a provádění obecných politik; strategiíí a regulačních rámců pro tvůrčí odvětví; provádění projektů v oblasti mezinárodní spolupráce; financování, rozvoj a posilování konkrétního odvětví (např.: publikování, výtvarné umění, film, hudba, autorská a příbuzná práva, atd.); sběru dat v kulturních a tvůrčích odvětvích.

Hledíme stážistu/tku do kulturního centra Farmstudio

Pavel Matela, 13. listopadu 2018

Hledáme zájemce o neplacenou stáž v nově vznikajícím centru současného umění a živé kultury na Kokořínsku.

Otevřelo se přihlašování pro kreativce, kteří chtějí pomoct regionálním firmám

Ivana Malá, 12. listopadu 2018

Až stotisícové poukazy na společné projekty mezi kreativními profesionály a jihomoravskými firmami bude rozdávat město Brno ve spolupráci s JIC. Program Kreativní vouchery Brno začíná přihlášením kreativců, kteří se specializují třeba na produktový a průmyslový design, tvorbu fotografií nebo aplikací, design služeb, online marketing, do speciální galerie.

Nelidské umění - otevřená výzva

ScreenSaverGallery, 9. listopadu 2018

Do mezinárodního výstavního projektu ve ScreenSaverGallery přijímáme digitální umělecká díla určena nelidským či mimolidským entitám.

Institut umění – Divadelní ústav vyhlašuje výzvu k účasti v programu PQ+

www.pq.cz, 10. července 2018

Program PQ+ 2019 organizovaný Institutem umění – Divadelním ústavem (IDU) bude součástí 14. ročníku Pražského Quadriennale (PQ), které se koná od 6. do 16. června  2019. Hlavním záměrem programu PQ+ je představit zahraničním odborníkům a hostům PQ 2019 současná česká scénická umění s akcentem na scénografii.

 

Akce

Ve Znojmě se koná první mezinárodní konference v rámci projektu Centra obnovy společného kult. děd.

www.znojmocity.cz, 15. listopadu 2018

Ve dnech 27. a 28. listopadu 2018 se v Louckém klášteře koná první přeshraniční odborná konference v rámci projektu Centra obnovy společného kulturního dědictví. Zvána je na ni odborná i laická veřejnost. Konference nese název Význam kulturního dědictví.

Funkce verše v současném českém dramatu - přednáška

www.divadlo.cz, 12. listopadu 2018

Teatrologická společnost a Kabinet pro studium českého divadla si Vás dovolují pozvat na přednášku PhDr. Roberta Kolára, Ph.D, literárního teoretika a historika, pracovníka Ústavu pro českou literaturu AV ČR: Funkce verše v současném českém dramatu, která se bude konat ve čtvrtek 29. listopadu od 17:00 (malý sál IDU, Celetná 17, Praha 1).

 

Publikace

Jan Müller : Průvodce budoucností: aneb Jak si užít globální krizi - publikace

www.kniha.cz, 12. listopadu 2018

Kniha žurnalisty Jana Müllera si všímá překvapivých momentů vývoje české a světové společnosti v 21. století. Ukazuje, jak roste a sílí „globální systém“, který je pro nás zdrojem pohodlného životního stylu a zároveň příčinou dosud neznámých rizik.
Vypráví příběhy ze světa technologií, ekonomiky, politiky a mezilidských vztahů, které ukazují, kam jsme to vlastně došli a co nás čeká dál. Maximálně čtivý text je postaven na množství vědeckých výzkumů, vychází z aktuálních knih předních autorů a četby světového tisku.

 

Stalo se

Airbnb doménou kreativců? Statistika hovoří jasně

www.drbna.cz, 15. listopadu 2018

Z nových údajů, které zveřejňila společnost Airbnb, vyplývá, že téměř sedmina hostitelů Airbnb v České republice pracuje v kreativním a kulturním průmyslu. To je zhruba 1600 poskytovatelů ubytování.

Ministr kultury Staněk se zúčastnil zasedání Národní rady pro tradiční lidovou kulturu

www.mkcr.cz, 15. listopadu 2018

Rada byla založena již v roce 2004 jako poradní, iniciativní a koordinační orgán ministra kultury pro oblast tradiční lidové kultury.

Muzeum umění vypíše architektonickou soutěž na Středoevropské fórum. Ministr kultury na ní trvá

https://olomouc.rozhlas.cz/, 15. listopadu 2018

Muzeum umění Olomouc musí na Středoevropské fórum vypsat architektonickou soutěž. Rozhodlo o tom ministerstvo kultury. Muzeum původně se soutěží nepočítalo a nechalo si vypracovat projekt od architekta Jana Šépky. Teď ji musí do svých plánů zapracovat. S vypsáním soutěže počítá na začátku března. Expert na moderní architekturu Rostislav Švácha má ale obavy, že to znamená začátek konce stavby zcela nové kulturní instituce nejen středoevropského významu.

Pralin prošel v Berlíně první zatěžkávací zkouškou

NOVÁ SÍŤ, 15. listopadu 2018

Od čtvrtka 8. do soboty 10. listopadu 2018 hostila nezávislá scéna Theaterdiscounter 6. ročník networkingového formátu Industry Get-Together zaměřeného na komunitu berlínských nezávislých umělců a divadelních profesionálů.

<

Vydáno: 20.11.2018