Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Culturenet - nové zprávy

 

 

Aktuality webu Culturenet.cz  č. 46/2018 -  více informací: www.culturenet.cz

Rezidence

Cirqueon Open Call – Rezidence 2019

ZAHRADA, o. p. s. a CIRQUEON, 10. prosince 2018

Pro rok 2019 CIRQUEON – centrum pro nový cirkus aktualizoval rezidenční systém podpory umělců. Nyní nabízí dva druhy podpory – krátkodobou rezidenci (2 až 6 týdnů) a celoroční koprodukční spolupráci pro umělce a umělecké skupiny z oblasti nového cirkusu.

 

Příležitosti

Umelecký grant 365.bank - výzva

Flash Art, 11. prosince 2018

Novovznikajúca mobilná banka 365 nadväzuje na úspešný prvý ročník svojej umeleckej výzvy v rámci projektu 365.culture. Už po druhýkrát vytvára umelcom priestor na návrh a realizáciu site-specific sochy, alebo inštalácie, ktorú predstaví na budúcoročnom Grape festivale 2019.

Emergency Dances - Open Call

Tantehorse, 10. prosince 2018

Soubor Tantehorse vyhlašuje open call pro projekt Emergency Dances pro rok 2019. Hledáme tématicky odvážné, formálně inovativní projekty, které kladou vysoký nárok na diváka.

 

Akce

Trh s uměním v Domě umění

Dům umění Ústí nad Labem, 10. prosince 2018

Toužíte mít doma originální umělecké dílo? Stát se mecenášem umění? Nebo si prostě koupit něco pro radost? Přijďte do Domu umění na týdenní trh s uměním a obohaťte své příbytky nebo své blízké jedinečným předmětem. Založte si vlastní sbírku, je to totiž investice do budoucna.

Edouard Chiline: Sovětské Rusko 20. až 30. let dvacátého století a romská renesance - přednáška  

tranzit.cz, 10. prosince 2018

Edouard Chiline pochází z romské komunity z Nižného Novgorodu v Rusku. Studoval divadelní historii a filmový management na univerzitě při Moskevském uměleckém akademickém divadle. Věnuje se především filmu, kultuře a médiím. Je tvůrcem a Rombiblio, největšího online zdroje romské literatury.

 

Publikace

Konference o dobrovolnictví Liberec 2018 - sborník

www.ksk-liberec.cz, 12. prosince 2018

Komunitní středisko Kontakt Liberec p. o., ve spolupráci s HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. Praha, uspořádalo ve dnech 20. a 21. 6. 2018 v pořadí 18. konferenci k rozvoji dobrovolnictví pod názvem Dobrovolnictví, mezigenerační a komunitní vztahy.

 

Stalo se

Boj o autorská práva vrcholí. Čeští vydavatelé se připojili k výzvě kolegů

www.denik.cz, 13. prosince 2018

V Radě EU a dalších evropských institucích v těchto dnech vrcholí jednání o podobě navržené směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Čeští vydavatelé se stejně jako jejich zahraniční kolegové obávají, že jejich zprávy budou moci velké internetové společnosti používat bez placení.

Ministr kultury spojil čtyři muzea v přírodě v ČR

www.mkcr.cz, 13. prosince 2018

V úterý 11. prosince 2018 proběhl v historickém objektu Fojtství z Velkých Karlovic ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm slavnostní akt podpisu smlouvy o převodu Souboru staveb lidové architektury Příkazy, Souboru lidové architektury Zubrnice, Souboru lidových staveb Vysočina z Národního památkového ústavu do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

V Kolíně vyroste Sněhulák i Neviditelný dům

Město Kolín vyhlásilo v druhé polovině roku 2018 výtvarnou soutěž na téma „Současné umění v Kolíně“. Do soutěže se přihlásilo celkem 9 soutěžních návrhů. V listopadu odborná porota ve složení David Mateásko, Zdeněk Fránek, Markéta Fantová, Veronika Marešová, Pavel Rajdl a Petr Švolba vybrala dva návrhy děl, které budou následně v roce 2019 postupně instalovány a vystaveny v proluce ulice Politických vězňů pod chrámem sv. Bartoloměje v Kolíně.

 

Práce

Uměleckoprůmyslové museum v Praze - konkurz (správce/správkyně depozitáře)

Uměleckoprůmyslové museum v Praze, 13. prosince 2018

Uměleckoprůmyslové museum v Praze hledá správce/správkyni sbírky moderního a současného skla, keramiky a porcelánu v nově vybudovaném Centrálním depozitáři v Praze 13.

CZECHDESIGN - konkurz (grafik/čka)

www.czechdesign.cz, 13. prosince 2018

Hledáme nadšeného a šikovného grafika, který chce získat zkušenosti v oboru a podílet se na našich různorodých projektech.

CAMP - dva konkurzy

www.czechdesign.cz, 13. prosince 2018

Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy hledá pro posílení týmu nové kolegy a kolegyně na pozice produkční (junior) a programový/á koordinátor/ka.

Severočeské divadlo - konkurz (zvukař)

http://portal.mpsv.cz/sz/, 13. prosince 2018

Náplň práce: obsluha zvukového zařízení při představeních divadla, zpracování digitálních záznamů a technické úpravy, samostatná tvorba umělecko-akustických složek nahraných děl, údržba zvukových a televizních zařízení.

Severočeské muzeum v Liberci - konkurz (Historické oddělení)

www.cz-museums.cz, 13. prosince 2018

Severočeské muzeum v Liberci vypisuje výběrové řízení na místo vedoucí/ho Historického oddělení.

Památník Lidice - konkurz (asistent/ka edukátora)

www.cz-museums.cz, 13. prosince 2018

Památník Lidice vyhlašuje výběrové řízení na pozici asistent/ka edukátora (pedagoga).

Festival Jeden svět v regionech - konkurz (technický produkční)

www.jobs.cz, 13. prosince 2018

Víš, co to je DCP? Nebo aspoň mp4? Nebojíš se modré smrti? Máš rád humor? Tak to čti dál.

Moravská zemská knihovna - konkurz (PR)

www.jobs.cz, 13. prosince 2018

Moravská zemská knihovna je knihovnou s univerzálním knihovním fondem doplněným specializovanými fondy, která trvale ucho

Vydáno: 14.12.2018