Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Culturenet - nové zprávy

 

 

Aktuality webu Culturenet.cz č. 6/2019 – více informací: www.culturenet.cz

Granty/stipendia

IDU - Krátkodobá mobilita neboli Go and See - výzva na rok 2019

www.idu.cz, 7. února 2019

Výběrové řízení na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění pro rok 2019: Krátkodobá mobilita - Go and See.

Ministerstvo kultury navyšuje rozpočet pro živou kulturu o dalších 114 milionů korun

www.mkcr.cz, 7. února 2019

Celkem 114,15 mil. Kč si nově rozdělí programy na podporu živé kultury. Celkový schválený rozpočet se tak navýší o 15 % a na celkovou částku ze 743 mil. Kč na 857 mil. Kč. Rozpočtové navýšení představil 6. 2. 2019 ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Výsledky výzvy Mobility Scheme for Artists and/or Culture Professionals

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Byly zveřejněny výsledky výzvy Mobility Scheme for Artists and/or Culture Professionals. Se svou žádostí uspělo konsorcium těchto subjektů: Goethe Insitut e. V. (DE), Insitut français (FR), IZOLYATSIA (UK) a Vilnius Academy of Arts (LT). Celková výše grantu činí 967 291 eur.

 

Rezidence

SE.S.TA OPEN CALL - rezidence pro choreografy s koučinkem

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, 7. února 2019

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA vypisuje otevřenou výzvu na mezinárodní choreografickou rezidenci pod vedením zkušených a etablovaných kouček Kathy Casey (CA) a Valentiny Desideri (ES). Tentokrát otevíráme pouze šest exkluzivních míst.

Rezidence v New Yorku – výzva pro výtvarné umělce a umělkyně

www.visegradfund.org, 6. února 2019

Visegrádský fond vyhlašuje výběrové řízení pro účast na tříměsíční rezidenci v New Yorku, která je určená výtvarným umělcům z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska.

Měsíční rezidenční pobyt v Budapešti pro české umělce/kyně - výzva v roce 2019

Šárka Telecká, 1. února 2019

Dům umění města Brna, Brno Artists in Residence a Budapest History Museum – Budapest Gallery vyhlašují výzvu k předkládání žádostí pro měsíční rezidenční pobyt v Budapešti. Pobyt je určen pro umělce/kyně žijící v České republice.

 

Příležitosti

FRESH CIRCUS #5 – výzva pro cirkusové umělce a manažery

www.circostrada.org, 6. února 2019

Circostrada, ARTCENA a CIRCA vyzývají cirkusové umělce a manažery k účasti na pátém ročníku projektu FRESH CIRCUS, jehož cílem je sdílení zkušeností a reflexe cirkusového umění na mezinárodní úrovni.

Popiš památku 2019 - soutěž Wikipedie

https://cs.wikipedia.org/, 6. února 2019

Popiš památku je název soutěže pro nové i zkušené wikipedisty, která probíhá v termínu od 15. ledna do 15. března 2019. Druhý ročník soutěže pořádá opět spolek Wikimedia Česká republika. Partnerem soutěže je portál PROPAMÁTKY.

Otevřená výzva na návrh výstavního projektu Člověk v prostoru pro Galerii Cella a Hovorny v Opavě

Bludný kámen, 5. února 2019

Bludný kámen vyhlašuje otevřenou výzvu umělcům, uměleckým skupinám a kurátorům na návrh výstavního projektu v Galerii Cella a Hovornách v Opavě od dubna roku 2019. Výzva je určena jak českým, tak zahraničním umělcům, bez omezení věku nebo vyjadřovacího média.

The Goldoni Theatre Foundation (IT) hledá partnery pro projekt COME and GO!

www.kreativnievropa.cz, 5. února 2019

The Goldoni Theatre Foundation hledá školy, divadla nebo kulturní asociace pro mezinárodní víceúrovňový projekt COME and GO! bude podporovat a rozvíjet kreativitu mladých umělců. Zaměří se na mezinárodní mobilitu umělců a profesionálů, ale i kreativních děl. Zaměří se na profesionalizaci a vzdělávání bude podporovat mezikulturní dialog a sociální integraci.

Člověk v tísni (Liberec) - otevřená výzva pro literáty a slamery

Martin Grosman, 4. února 2019

Člověk v tísni o. p. s. - pobočka Liberec vyhlašuje otevřenou výzvu pro začínající i zkušené literární tvůrce a slamery.

AFCCC (FI) hledá partnery pro síť Evropských dětských kulturních center

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Asociace finských dětských kulturních center hledá partnery pro evropský projekt z oblasti kultury, umění kulturního vzdělání pro děti a mládež. Asociace finských dětských kulturních center má 17 let zkušeností s tvorbou kulturně vzdělávacích programů pro města a obce a na základě tohoto projektu chce vytvořit síť Evropských dětských kulturních center.

Jam Session (PT) hledá partnery pro kulturní projekty

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Kulturní asociace Jam Session hledá instituce, organizace, umělce pro spolupráci na svých projektech. Jam Session má široký rámec činností a mezi cíle jejich projektů patří například: workshopy pro mladé hudebníky, podpora interdisciplinárních uměleckých projektů nebo kritická analýza současných uměleckých procesů a podpora teoretického i praktického výzkumu v oblasti umění.

Fundación Iniciativas El Gigante (ES) hledá partnery pro sociálně kulturní projekt

www.kreativnievropa.cz, 4. února 2019

Nezávislá organizace Fundación Iniciativas El Gigante hledá partnery jako jsou neziskové, vzdělávací, nebo kulturní instituce pro svůj projekt. Cílem projektu je zejména podpoření sociálního zapojení a solidarity v Evropské unii.

Architektonicko-výtvarná soutěž "Socha T. G. Masaryka na Školním náměstí v Hranicích"

Město Hranice, 4. února 2019

Hranice vyhlašují soutěž na umělecké dílo s tématem T. G. Masaryka.

Program Séjours culture francouzského ministerstva kultury

Francouzský institut v Praze, 4. února 2019

Ministerstvo kultury Francouzské republiky organizuje program v oblasti kultury jako součást svého úsilí poskytnout zahraničním profesionálům v oblasti kultury další vzdělání a zkušenosti.

Fond Roberto Cimetta vyzývá k podpisu petice proti zrušení neziskové organizace Racines v Maroku

www.cimettafund.org, 4. února 2019

Fond Roberto Cimetta (FRC) upozorňuje na politicky motivované rozhodnutí marockého soudu zrušit neziskovou organizaci Racines a vyzývá k podpisu petice pro její zachování. K nařízení došlo na základě stížnosti guvernéra Casablancy-Anfy na internetový pořad organizace 1 Dîner 2 Cons, jehož obsah tvoří diskuse běžně tabuizovaných politických, náboženských a sexuálních témat.

Art Directors Club Creative Awards 2019 - výzva

Art Directors Club Productions s.r.o., 4. února 2019

Art Directors Club Czech Creative Awards je kreativní soutěž projektů v komerční komunikaci, designu a řemeslech, které byly zveřejněny mezi 1. lednem 2018 a 28. únorem 2019. Rozhodující podmínkou účasti je původní kreativní koncept v jeho nezpochybnitelné originalitě.

Příležitost pustit se do česko-německého projektu

Česko-německý fond budoucnosti, 4. ú

Vydáno: 12.02.2019