Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


CLOSING FESTIVAL 22. - 24. února 2019

 

CLOSING FESTIVAL
22.– 24. únor 2019
Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

Uměleckoprůmyslové muzeum uzavřela Moravská galerie po skončení výstavy konstruktéra
a designéra Jiřího Kuhnerta na konci ledna. Nyní prostory připravuje na náročnou rekonstrukci, která potrvá rok a půl. Rekonstruovat musí galerie jednak z technických důvodů – muzeum se neobejde bez klimatizačních zařízení, které po téměř dvaceti letech ztrácejí svou funkčnost. Ani další technické zázemí, jako například osvětlení, již neodpovídá běžným standardům. Druhým podnětem je pak modernizace výstavních prostor a proměna jejich koncepce. Přízemní prostory nabídnou novou expozici designu a komfortnější místo k trávení volného času, v prvním patře se budou odehrávat krátkodobé výstavy.

Vzhledem k tomu, že prostory muzea jsou nyní kompletně vyklizené, rozhodlo se vedení se je alespoň na pár dní zpřístupnit veřejnosti a poskytnout tak příležitost se s muzeem před zavřením rozloučit. „Uzavření jsme pojali jako oslavu – není důvod smutnit, protože se brzy v muzeu potkáme znovu a především lépe,“ říká ředitel Moravské galerie Jan Press.

Closing festival, který se bude konat o víkendu 22.–24. února, nabídne program pro děti, školy, odbornou i širokou veřejnost. V pátek budou komentované prohlídky určené školám, na sobotu a neděli připravila galerie bohatý program pro veřejnost. V sobotu si návštěvníci mohou projít kompletně celé muzeum, každá místnost nabídne jiný zážitek. Dominantou ve dvoraně bude obří skákadlo ve tvaru hory Říp, který vznikl podle návrhu Maxima Velčovského pro Designblok. Nejen děti se zabaví také s oděvním návrhářem Pavlem Jevulou, který s nimi bude vyrábět speciální masky. Čeká je také přehlídka, tanec i focení.  

V prvním patře budou vystaveny práce studentů ekotextilu a designu, ve spolupráci s kinem Art zde galerie poskytne i odpočinkovou zónu – promítaní krátkých filmů. Večer bude patřit hudbě a tanci – zahraje Tom Holič, designové drinky připraví vyhlášený Bar, který neexistuje. Po celé tři dny budou moci lidé využít otevřeného Designshopu, který mimo jiné nabídne také velký výprodej katalogů, knih o umění i designových předmětů.


PROGRAM CLOSING FESTIVALU
pátek 22. 2.  10.00–18.00
otevřený Designshop, výprodej katalogů, knih o umění a designového zboží
Komentované prohlídky spojené s workshopem pro školy
11.00 – Preview pro novináře s ředitelem Moravské galerie Janem Pressem – prohlídka muzea


sobota 23. 2.  10.00–22.00

Otevřený Designshop – výprodej katalogů, knih o umění a designového zboží
Obří duhové skákadlo ve tvaru hory Říp podle návrhu Maxima Velčovského
15. 30–18. 00 Výroba designových masek – workshop pod vedením oděvního designéra Pavla Jevuly s následnou přehlídkou masek a DJ party. Tento doprovodný program je zpoplatněn (60 Kč/ dítě, 30 Kč/ 2. dítě)
Výstava prací studentů oboru Ekotextil design Střední školy umění a designu Brno a práce studentů z Ústavu nábytku, designu a bydlení z Mendelovy univerzity v Brně (1. patro)
15.30–16.15 komentovaná prohlídka s historikem Robertem Janásem
15.30–18.00 Projekce krátkých animovaných filmů: Podivuhodné dějiny umění profesora Křečka (1. patro)
16.30–17.30 komentovaná prohlídka s historikem architektury Rostislavem Koryčánkem
18.00–22.00 DJ Tom Holič (2. patro)
18.00–22.00 Bar, který neexistuje (2. patro)
18.00–22.00 Kino ART – projekce výběr krátkých filmů z B16 (1. patro)
20.00 performance Ateliéru tělového designu pod vedením Lenky Klodové
a další překvapení


Neděle 24. 2.   10.00–18.00

otevřený Designshop, výprodej katalogů, knih o umění a designového zboží
Obří duhové skákadlo ve tvaru hory Říp podle návrhu Maxima Velčovského
Výstava prací studentů oboru Ekotextil design Střední školy umění a designu Brno a práce studentů z Ústavu nábytku, designu a bydlení z Mendelovy univerzity v Brně (1. patro)
15.00 komentovaná prohlídka muzea s historikem architektury Rostislavem Koryčánkem

( Z Tiskové zprávy Moravské galerie)

Vydáno: 19.02.2019