Home Grapheion Revue Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka MTG Praha Putovní výstavy IKG Naše publikace Kontakt O nás
 
  
  
PARTNEŘI


 


 

 

 


Culturenet - nové zprávy

 

Aktuality webu Culturenet.cz  č.  7/2019 – více informací:  www.culturenet.cz

Granty/stipendia

2. výběrové kolo XI. ročníku Programu 3P

www.nros.cz, 14. února 2019

NROS vyhlašuje 2. výběrové kolo XI. ročníku Programu 3P. Tento ojedinělý program pomáhá neziskovým organizacím formou nekomerčních půjček realizovat projekty, na které očekávají peníze přislíbené z veřejných zdrojů.

Jihomoravský kraj - Podpora rozvoje v oblasti kultury a památkové péče - výzva v roce 2019

http://nno.ecn.cz/, 14. února 2019

Podpora subjektů působících zejména v oblasti hudby, tance, divadla, folkloru, uměleckých řemesel, podpora subjektů činných v oblasti nemateriálních statků zapsaných na seznamu UNESCO a podpora zachování a obnovy movitých i nemovitých kulturních památek.

Grantový program Kozel lidem 2019 - výzva

http://nno.ecn.cz/, 14. února 2019

Cílem grantového programu je podpora veřejně prospěšných projektů v okolí pivovarů Plzeňského Prazdroje, a. s., v Plzni (výzva Prazdroj lidem), v Nošovicích (výzva Radegast lidem) a ve Velkých Popovicích (výzva Kozel lidem). Každá z těchto tří výzev má svůj vlastní harmonogram.

Liberecký kraj - program Poznáváme kulturu - výzva v roce 2019

http://nno.ecn.cz/, 14. února 2019

Podpora vzdělávání dětí a mládeže do 19 let věku v oblasti kultury s využitím nabídky vzdělávacích programů kulturních institucí v Libereckém kraji. Program je určen pro školy a školská zařízení a pro nestátní neziskové organizace pracující s dětmi a mládeží. Program se nevztahuje na mateřské školy.

Stipendium města Graz - tvůrčí pobyt pro spisovatele

www.kultur.graz.at/kulturamt/33, 13. února 2019

Město Graz otevírá výběrové řízení pro uchazeče o literární tvůrčí pobyt od září 2019 do srpna 2020. Roční stipendium je určené spisovatelům a spisovatelkám, kteří mají zájem o kulturní dění v Grazu, základní znalost německého jazyka a motivaci pracovat během svého pobytu na konkrétním projektu.

Salzburg Summer Academy of Fine Arts 2019 - otevřená výzva

tranzit.cz, 11. února 2019

ERSTE Foundation nabízí pět stipendií pro mladé umělce a pět stipendií pro začínající kurátory/kurátorky z České republiky, Maďarska, Rumunska a Slovenské republiky určená k účasti kurzu dle jejich vlastní volby konaného v rámci International Summer Academy of Fine Arts v Salzburku v roce 2019.

Nadační fond Magdaleny Kožené otevírá druhý ročník stipendijního programu

www.divadlo.cz, 11. února 2019

Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

Praha dá na jednoleté i víceleté granty v kultuře 556 milionů Kč

ČTK: brn, jw, 11. února 2019

Praha vydá v letošním roce na kulturní granty 335 milionů korun, penězi podpoří přes sedm stovek projektů. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Žadatelé dostanou peníze buď na jednoleté granty nebo na víceleté, zahrnující rovněž roky 2020 až 2023. Projekty, které město podpoří, vybrala magistrátní grantová komise, jejímiž členy jsou převážně odborníci z kultury. Přidělení grantů schválil magistrátní výbor pro kulturu, ještě jej musí projednat zastupitelé.

 

Rezidence

Institut umění - Divadelní ústav - tvůrčí rezidenční pobyt v Bukurešti - výzva v roce 2019

http://rezidence.idu.cz/, 12. února 2019

Institut umění – Divadelní ústav (IDU), ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Českým centrem v Bukurešti, vypisuje výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti performance, fotografie, architektury a výtvarného umění během července nebo srpna2019 v Bukurešti (max. doba trvání rezidence je 30 dní). Tvůrčí pobyt je určen především mladým umělcům a není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia.

Dlouhodobá rezidence v Cross Attic (jaro/léto 2019)

Cross Attic, 12. února 2019

Cross Attic se znovu otevírá pro rezidenční umělce. Cílem je poskytnout prostor, čas a zázemí pro svobodnou tvorbu/dlouhodobý výzkum.

INI Project nabízí umělcům prostor

Flash Art týdenní přehled, 11. února 2019

INI Project / PROSTOR nabízí na dobu dvou měsíců umělcům, teoretikům či kurátorům, aby si ho libovolně přetvořili ve vlastní ateliér, dílnu, místo setkávání, kancelář.

Rezidence Lucy Art (Řecko) - výzva pro umělce pracující s médiem fotografie

www.lucyartresidency.com, 8. února 2019

Cílem rezidence je poskytnout umělcům z Evropy, kteří pracují s médiem fotografie, prostor pro experimentování, výzkum a kontemplaci během pobytu v řeckém městě Kavala.

Rezidence ČLC v broumovském klášteře pro české autory (léto 2019) - výzva

www.czechlit.cz, 8. února 2019

Moravská zemská knihovna, sekce České literární centrum (ČLC), ve spolupráci s Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov vyhlašuje rezidenční pobyty v Literárním domku v areálu Kláštera Broumov pro české autory.

Rezidence ČLC pro překladatele z češtiny (léto a podzim 2019) - výzva

www.czechlit.cz, 8. února 2019

Moravská zemská knihovna v Brně, sekce České literární centrum, vyhlašuje výběrové řízení na rezidenční pobyty na léto a podzim 2019 v Brně a v Praze (zde ve spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara).

 

Příležitosti

Súťaž o logo Roku slovenského divadla 2020

Dušan Poliščák, 14. února 2019

Divadelný ústav vyhlasuje verejnú neanonymnú súťaž o návrh slávnostného loga Rok slovenského divadla 2020/The Year of Slovak Theatre 2020 určenú pre profesionálnych grafických dizajnérov/ky zo Slovenskej republiky.

Gobelinová a textilní manufaktura - konkurz (stážisti/ky - ekonomie, PR)

WNOOZOW, 13. února 2019

Stáž je vhodná pro studenty vysokých škol, kteří mají jako hlavní studijní obor arts management, marketing, komunikaci, ekonomie, uměleckou produkci nebo mají o obor zájem.

Vivacity 2.0 – výzva pro umělce a umělkyně

www.apollonia-art-exchanges.com/en/, 13. února 2019

Organizace Appolonia vyhlašuje open call pro umělce a umělkyně, kteří mají zájem o účast na místně specifickém projektu ve Štrasburku, konkrétně ve čtvrti Robertsau.

Deadline přihlášek do Open Air Programu v Hradci Králové se blíží!

kontrapunkt, z. ú., 13. února 2019

Již 20. ročník Open Air Programu oživí ulice, parky, atria, náměstí i další zajímavé prostory červnového Hradce Králové. Přihlašovat se můžete do 28. února 2019!

Projekt 4helix+ - výzva pro odborníky v oblasti kulturních a kreativních průmyslů

Vydáno: 19.02.2019